Ela Göz Makyajı - saglikdas.com

Ela Göz Makyajı

Ela Göz Makyajı
2 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.028 kez okundu.

Ela Göz Makyajı?

Ela göz renginde yeşil renk tonu daha baskın olduğu için ela göz makyajı kişiyi daha çekici yapmaktadır. Kullanılan uyumlu renkler ve makyaj malzemelerinin özenli bir şekilde seçilmesi gözlerinizi olduğundan daha güzel gösterir. Ela göze sahip olan kişiler evde kendilerine bu göz makyajı tekniklerini kolaylıkla uygulayabilirler.

Ela Göz Makyajı Yapımı Nasıl Olmalı

Far Seçimi

Ela gözlü bayanlar gözlerinin daha ön planda olmasını isterler. Bunun içinde metalik renkleri tercih ederler. Ela gözlü bayanların altın rengi far kullanmaları göz renklerini daha fazla açığa çıkaracaktır.

Aydınlatma

Ela göz makyajı yaparken en doğru renkleri kullanmaya özen göstermeliyiz. Bunun içinde en uygun renkler mor, eflatun, koyu kahverengi, yeşil, gri, haki ve pembe renklerdir. Genellikle ela gözlü bayanlara en çok gri renk yakışmaktadır. Kaş ve gözaltınıza far sürdükten sonra bu bölgeleri aydınlatmayı unutmayın. Alt ve üst kirpik diplerine koyu renkli gri far sürünüz. Uygulamayı yaparken dağılmaması için kalemi sürdüğünüz gibi sürün. Gözkapağınıza sürdüğünüz açık gri renk ile gölgelendirmeler ve tonlamalar yapabilirsiniz. Ela gözlerinizi belirginleştirmek için gri rengin 3 tonunu da kullanabilirsiniz. Rimel olarak siyah ya da kahverenginin tonlarını seçmeniz iyi olacaktır.

Kalem Seçimi

Ela göze sahip olan bayanlar gözleri için lacivert renk kalemi seçmelidir. Bu renk ela rengi ile tezat bir uyum oluşturacağı için gözlerin daha derin görünmesini ve bayanların daha anlamlı bakmasını sağlayacaktır. Göz renginizi ortaya çıkarmak için kahverengi göz kalemi çok işinize yarayacaktır. Bu renk kalem ile göz çevrenize bir çerçeve yapmanız istediğiniz etkiyi yaratacaktır. Yalnız kullanacağınız kahverengi kalemin koyu tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz.

Renk Seçimi

Ela göz rengi ortama ve ışığa göre değişiklik gösterdiği için kullanacağınız renkler de ten renginize yakın tonlarda olmalıdır. Yalnız çok açık kahverengili farlar size uygun olmayacaktır. Bunun için bu rengi kullanmamalısınız. Buğulu bir makyaj elde etmek için ela gözlü kişiler gözlerinin alt kısmına siyah kalem sürüp dağıtmalıdır. Far kullanmadan da bir kalem ile çarpıcı makyajlar yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git