Eldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm - saglikdas.com

Eldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm

Eldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm
29 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 2.032 kez okundu.

Eldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm Nedir?

Çeşitli nedenler sonucunda insanların ellerinde ilerleyen yaşlarda kahverengiye yakın tondaki renklerde lekeler oluşmaktadır. Özellikle, açık tenli insanlarda bu lekeler daha sık görülmektedir. Ellerde oluşan lekelerin birçok sebebi bulunmaktadır. Uzun süre güneşe maruz kalmak, hormonal bozukluklar, hamilelik, stres ve karaciğerle alakalı hastalıklar bu nedenlerin başlıca olanlarıdır. Peki, eldeki lekeler için bitkisel çözümler var mı? Bu yazımızda, bu sorunun cevabını bulacaksınız.Doğal olarak bu lekelerden kurtulabileceğimiz gibi eldeki lekelere lazer yöntemi kullanılarak da çözülebilir.

Ellerde oluşan kahverengi lekelerin yok olmasına yönelik olarak uzmanlar birçok bitkisel öneri sunmaktadır. Bu önerilerden sizin için en kesin sonuçları verecek olan kürleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Limon – Yoğurt Kürü: Bir kaşık yoğurt ile iki kaşık limon suyunu birbirini iyice özümseyene kadar karıştırın. Sonrasında, karışımı ellerinizdeki lekelerin üzerine sürün ve karışım kuruyana kadar bekleyin. Karışım kuruyunca ellerinizi yıkayabilirsiniz. Bu kürü, haftada 3 defa uygulayınız.
  • Soğan – Sirke Kürü: 2 kaşık elma sirkesiyle kırmızı soğanın suyunu özü birbirine geçene kadar karıştırın. Hazırladığınız kürü lekelerin üzerine sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz. Bu kürü, ellerinize haftada 3 defa uygulayınız.
  • Limon – Turp Kürü: Bir tane yaban turpunu rendeledikten sonra bir kaşık limon suyuyla iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı 15 dakika kadar dinlendirdikten sonra elinizdeki lekelerin üzerine sürün. Karışım kuruduktan sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz. Haftada 3 defa bu kürü uygulayınız.
  • Soya Fasulyesi Kürü: Kaynattığınız 2 bardak suyun içerisine 6 kaşık kadar soya fasulyesini atınız. 20-25 dakika kadar iyice kaynattıktan sonra, suyu süzünüz. Süzülen suyun ılımasını bekleyin ve ılıdıktan sonra ellerinizdeki lekelerin üzerine sürün. Ellerinize sürdüğünüz kür kuruduktan sonra birkaç defa daha kurumasını bekleyerek kürü sürünüz. Bu kürü, haftada en az 3 defa ellerinize uygulayınız.

Yukarıda uzmanların tavsiye ettiği eldeki lekeler için bitkisel çözümleri uygulayarak kısa sürede kesin sonuçlar almanız mümkün değildir. Uzun vadede, ellerinize düzenli olarak uygulayacağınız bu karışımlar, ellerinizdeki kahverengi lekeleri zaman içerisinde yok edecektir. Elinizdeki lekelerde büyümeler ve renk değişiklikleri oluyorsa öncelikli olarak bir cildiye uzmanına görünmeniz şarttır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git