Elektriklenen Saçlara Çözüm - saglikdas.com

Elektriklenen Saçlara Çözüm

Elektriklenen Saçlara Çözüm
2 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.521 kez okundu.

Elektriklenen Saçlara Çözüm?

Elektriklenen saçlara çözüm doğal maskelerden ve çeşitli ürünlerden geçer. Bayanların saçlarındaki elektriklenmenin önüne geçmek için yapılacak şeyler aşağıda belirtilmiştir.

Elektriklenen Saçlara Çözüm ve Nedenleri

  1. Saç kuruluğu, saçınızın kuru olması nedeni ile saçınız elektriklenebilir. Saçınızın nem oranını yükseltmeniz için bakım yapmanız gerekir.
  2. Hava değişimleri saçın kurumasına neden olur.
  3. Saçlar banyodan sonra taranma esnasında sürtünme kuvvetinden ya da fön aşamasında elektriklenebilir.
  4. Saçlarınızın elektriklenmesine saçınızı kurutan diğer etkenler dışında yanlış şampuan seçimi de neden olabilir. Şampuanınız yanlış tercih edildiğinde saçınız kurur ve elektriklenme giderek yoğunlaşır. Şampuanınızı değiştirmenizi ve anti static özelliği olan şampuanları tercih etmelisiniz. Bu tarz şampuanlar saçınızın elektriklenmesine yol açan kuruluğu nemlendirme yöntemi ile saçınızdan uzak tutar.
  5. Saçlarınıza şekil verirken kullandığınız fön, düzleştiriciler ve saç maşaları da saçınızın kurumasına neden olur. Bu yüzden saçınızda elektriklenme olur. Saç şekillendiricileri alırken iyon özelliği bulunan ürünleri tercih etmelisiniz. İyon içeren saç şekillendiricileri saçınızı daha az yıpratır ve elektriklenmesini önler.

Elektriklenen Saçlara Çözüm Yolları

Elektriklenen saçınız, saçınızın kuru olduğunun işaretidir. Bakımlı ve nemli saçlar elektriklenmeyeceği için saçınızı nemlendirmeniz gerekir. Bu yüzden saçınızı doğal bakım ürünleri ya da doğal maskeler ile koruma altına almalısınız. Duş esnasında saçınızı saç yapınıza uygun bir şampuan ile yıkadıktan sonra nemlendirmeniz gerekir. Duş esnasında kullanılan maskeler ya da saç kremleri işinize yarayacaktır. Saçınızı kurutma makinesi ile kurutmamalısınız. Aceleniz yoksa saçınızı doğal haline bırakıp kurumasını beklemelisiniz. Ayrıca saç şekillendiricileri kullanmadan önce saçınıza süreceğiniz bakım ürünleri de elektriklenmenin önüne geçecektir.

Elektriklenen Saçlar İçin Doğal Maske

  • Zeytinyağı veya badem yağı / 4 yemek kaşığı
  • Yumurta sarısı / 2 tane

Hazırlanışı: Yumurta sarısını, zeytinyağını veya badem yağını güzelce karıştırın. Saç diplerinize bu karışımı masaj yaparak iyice yedirin ve daha sonra saç diplerinden uçlara doğru yayın. Saç maskesinin tüm saça nüfuz ettiğinden emin olun ve 20 dakika bekleyin. Ilık su ile saçınızı yıkayın ve şampuan kullanın. Haftada 1 defa yapacağınız maske ile saçlarınız elektriklemeyecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git