Elma Maskesi - saglikdas.com

Elma Maskesi

Elma Maskesi
2 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.308 kez okundu.

Elma Maskesi Faydaları

Elma maskesi cildi ölü deriden temizler ve canlandırır. Elma tek başına bile mucize bir meyvedir. Sık elma tüketmek de cilt sağlığı için yadsınamaz öneme sahiptir. Cilde direk uygulanan elma maskesi ise cildin daha hızlı yenilenmesini ve tazelenmesini sağlar.

Elma Maskesi ve Çeşitleri

Elma maskesi 1: Bir adet yeşil elma ve bir çorba kaşığı bal ile hazırlanmaktadır. Elmanın çekirdeklerini çıkarın ve robotta kabuğu ile birlikte ezin. İçine bal ilave ederek karıştırın. Bir kaseye alarak üzerine streç ile kapatın ve buzdolabında on dakika bekletin. Elma maskesi buzdolabında on dakika dinlendikten sonra çıkarın ve cildinize sürün. On ila on beş dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Cilt tipiniz hassas ise bekleme süresini beş dakikayı geçirmeyin. Bu maskeyi haftada bir tekrarlayabilirsiniz. Daha kısa sürelerde uygulamayın.

Elma maskesi 2: Elma maskesini pek çok şekilde hazırlayarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bu tariflerden bir tanesi arındırıcı özelliğe sahip olan maskedir.

  • Soyulmuş ve rendelenmiş bir çorba kaşığı elma,
  • İki tatlı kaşığı badem yağı,
  • İki tatlı kaşığı susam yağı,
  • İki tatlı kaşığı kayısı çekirdeği yağı

Tüm malzemeleri karıştırıp krem kıvamına getirin. Cildinize sürün ve on beş dakika beledikten sonra ılık suyla durulayın.

Elma maskesi 3: Bir diğer maske tarifi bir adet kırmızı elma kabuğu ile iki adet kalın soyulan kayısı kabuğu bir miktar suda yumuşaması için haşlanır. Haşlandıktan sonra ezilerek püre haline getirilir. Ilıyınca yüze sürülür ve on beş dakika beklenerek durulanır.

Elma cilde canlılık kazandırır. Maske olarak cilde uygulanması ile ciltte oluşan lekeleri yok eder, cildi canlandırır ve parlaklık verir. Elma yiyerek vücudunuzdaki toksinleri dışarı atarız, maske olarak kullanımı ile cilt yüzeyindeki ölü derinin temizlenmesini ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Bu maskeleri ayda 3 ya da 4 kez kullanabilirsiniz. Elma içerisinde bulunan doğal asit cilde aşırı uygulamalarda tahriş edebilir.

Elma maskesi 4: Yeşil elmayı püre haline getirdikten sonra ½ limon ve 2 yemek kaşığı toz şeker ile hazırladığınız maske ile cilt lekelerine çözüm bulabilirsiniz. Elma ile limon cildinizi temizlerken şeker ise cildinize canlılık verir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git