Elma Sirkeli Yüz Maskesi - saglikdas.com

Elma Sirkeli Yüz Maskesi

Elma Sirkeli Yüz Maskesi
2 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.434 kez okundu.

Elma Sirkeli Yüz Maskesi Faydaları

Elma Sirkeli Yüz Maskesi: Elma sirkesi sivilce oluşumunu en aza indirme özelliğinin yanında kirden ve yağdan dolayı tıkanmış cilt gözeneklerini de açar. Güneş lekeleri ve sivilce izleri özellikle organik olarak hazırlanmış olan ürünler tercih edildiği zaman ortadan kaldırılabilir. Bu güneş lekeleri ve sivilce izlerinin ortadan kaldırılması için özel bir maske hazırlamaya gerek yoktur. Bir parça pamuğa elma sirkesi damlatarak lekelerin üstüne sürme işleminin yatmadan önce yapılması yeterli olacaktır. Aşağıda elma sirkeli maskenin nasıl hazırlandığı, nasıl uygulandığı ve bu maskenin faydaları belirtilmiştir. Sizler için hazırladığımız bu yazı ile sizler de elma sirkeli maskeyi uygulayarak sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Elma sirkesinin cilde ne kadar faydalı olduğu kanıtlandığından dolayı tam anlamıyla güvenle kullanabileceğiniz maskedir denebilir.

Elma Sirkeli Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır?

  • Bir ya da iki çay kaşığı elma sirkesi
  • Yarım limon suyu
  • İki adet yumurta

İlk olarak yumurtalar kırılmalı ve yumurtaların beyazları ayrılmalıdır. Sonrasında yumurtanın beyazının üzerine limon suyu dökülmelidir. Daha sonra karıştırılmalı, karıştırma işleminin ardından karışıma elma sirkesi ilave edilmelidir. Yumurtanın beyazları iyice köpürene kadar karıştırılmalıdır. Bu işlemden sonra yüz ılık bir su ile yıkanmalı ve maske parmak uçlarıyla yüze sürülmelidir. Maskenin göz ve ağız çevresine sürülmemesi burada dikkat edilecek en önemli noktadır. Bu işlemin ardından on veya on beş dakika kadar beklenmelidir. Beklemenin ardından da yüz ılık su ile yıkanmalıdır. Yüzden tamamen çıkarılan maskenin ardından nemlendirici kullanılmalıdır. Sivilce oluşumunu engelleyen bu maske, cilt gözeneklerindeki yağı ve kiri bütünüyle temizlemektedir. Aynı zamanda da genişlemiş cilt gözeneklerini de küçültmektedir.

Elma Sirkesinin Cilde Yararları

Cilt üzerindeki bakterileri temizleyen ve iltihaplanmayı önleyen sirke, cildin asit dengesini de sağlar. Ayrıca ciltteki fazla bulunan yağı da ortadan kaldırır. Eğer elma sirkesi düzenli olarak kullanılırsa cilt yüzeyinde bulunan pürüzleri azaltır. Bu kanıtlanmış bir gerçektir. Elma sirkesi yaşlılık nedeniyle meydana gelen lekelerin görünümünü azaltmaktadır. Sirke geceden lekelere sürülmelidir. Böylece etkisini daha iyi gösterir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git