Elma Sirkesi Maskesi - saglikdas.com

Elma Sirkesi Maskesi

Elma Sirkesi Maskesi
2 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.349 kez okundu.

Elma Sirkesi Maskesi Önemi

Elma sirkesi maskesinin ne işe yaradığını ve nasıl yapıldığını sizinle paylaşacağız. Elma sirkesi maskesi sivilceleri ve sivilce lekelerini geçirmede bire bir çözümdür. Ayrıca cilde olan bir diğer etkisi de cilde peeling etkisi göstererek cildinizi ölü hücrelerden temizler. Kuru bir cildiniz var ise dökülmeleri önler. Hassas bir cilde sahipseniz cildinizde oluşan lekeleri veya yaraları yok eder cildinizi güçlendirir. Sizin daha dinç, çekici, genç ve hoş görünmenizi sağlar.

Elma Sirkesi Maskesi ve Malzeme Çeşitleri

Gerekli olan malzemeler:

  • Elma Sirkesi

Sizin için elma sirkesinin faydalarını ünlü cilt uzmanlarından araştırdık. Doğanın mucizesi olan elma sirkesi bileşiğinde alfa asitleri ve aminoasitleri vardır. Bu bileşenlerin ciltteki etkisi ise; ölü deriyi atma, gözenekleri açma, yağ dokusunu koruyarak cildi temizleme özellikleridir. Kapsadığı vitaminler ise; A, C, E, B2, B6 ve P dur. Yumuşak bir cilde sahip olmak istiyorsanız içeriğindeki vitaminler sizi çocuksu bir yumuşaklığa kazandıracaktır.

  • Şeker

Peeling etkisi yaratan doğal maddelerin vazgeçilmezidir. Gliserini içerdiği için cildi rahatlatır. Büyük gözenekleri küçültmeye yarayan toz şeker aynı zamanda kapalı gözenekleri açar.

  • Bal

Bal sivilcelerin bire bir çözümüdür. Cildi besleyen ve nemlendiren özelliğe sahip olan bal ciltteki yağlanmayı azaltarak sivilceleri önler. Sivilce izlerini geçirir. Ayrıca kırışıklıkları önlemeye birebir bir üründür.

  • Çay

Karışımda kullanılan çayın kesinlikle yeşil çay olması gerekmektedir. İçildiğinde vücuttaki olumlu etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Vücutta gençleşme etkisi yarattığı gibi ciltte de aynı etkiyi gösterir. Mikropları da cildinizden arındırarak size tertemiz bir cilt sunar.

Maskenizin yapılışı ve uygulanışı:

Kullandığınız malzemeler cam olmalıdır. Cam kasenize 1 çorba kaşığı elma sirkesini koyunuz. Yeşil çayınızı demledikten sonra 2 çorba kaşığı yeşil çay ekleyiniz. Eğer cildiniz çok hassas ise 3 çorba kaşığı yeşil çayda kullanabilirsiniz. Daha sonra karışıma 4 yemek kaşığı şekeri ve 1 yemek kaşığı balı ekleyiniz. Bütün bu karışımı tahta kaşıkla harmanlayınız. Bu karışımı buzdolabında bekletiniz.  Yaklaşık bekleme süresi 45 dakikadır. İyi sonuç almak istiyorsanız yatmadan 30 dakika önce cildinize uygulayın. 5 dakika masaj yaparak uygulayın ve durulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git