Elma Sirkesi - saglikdas.com

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi
2 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.044 kez okundu.

Elma Sirkesi ve Önemi

Elma sirkesi vücut üzerindeki her bölgeye iyi gelerek onarıcı bir etki göstermektedir. Elma sirkesi bilinen en eski güzellik iksirlerinden birisidir. Vücuda oldukça iyi gelen elma sirkesi az miktarda içildiği takdirde sivilcelerin içten kurumasına yardımcı olur. Ayrıca elma sirkesi maskesi sivilce izlerinin giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

Elma Sirkesi ve Faydaları

  • Sivilcelere karşı elma sirkesi çok faydalıdır. Bilindiği üzere sivilceler karaciğerde meydana gelen sorunlardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Elma sirkesi karaciğerde meydana gelen düzensizliklerin ortadan kalmasını sağlamaktadır. Elma sirkesini kullanmadan önce az miktarda su ile kıvamını seyrelterek cilt bakımında tonik olarak kullanmanız mümkün olabilmektedir.
  • Nasırlara iyi geldiği bilinen elma sirkesi, nasır tedavisinde kullanılması önerilen bir maddedir. Vücutta nasırlaşmış olan bölgelere bir miktar su ile elma sirkesi karıştırılarak kompres yapılarak uygulanabilir. Elma sirkesi cildi ve vücudu rahatlatarak yumuşatır. İnsanların elma sirkesini eski zamanlardan beri kullanmasının sebeplerinden birisi de budur. Salataların içerisinde de bolca miktarda kullanılması tavsiye edilen elma sirkesi hazmı kolaylaştırarak bağırsakların çalışmasına da yardımcı olmaktadır. içeriden de besin yoluyla alınabilen bu faydalı besin maddesi cilt üzerinde onarıcı etki göstererek doğal güzellik ürünleri arasında en çok kullanılan besin maddelerinden birisidir.
  • Elma sirkesi sivilcelere iyi geldiği kadar cilt lekelerine de iyi gelmektedir. lekelerin zaman içerisinde geçmesini sağlayarak bu lekelerin renklerinin açılmasını sağlamaktadır. Rengi açılan lekeler belirli bir görüntü halinden uzaklaşmaktadır. Bu durumun olması için bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bu durumun gerçekleşmesi için yaklaşık olarak 3 aylık bir sürenin ve düzenli bir kullanımın oluşması gerekmektedir. Elma sirkesini her gece yatmadan önce kullanmanız daha iyi olabilir. Bunun nedeni asidik maddelerin güneşi sevmemesi ve değişik lekelerin oluşmasına sebebiyet vermeleridir. Su ve elma sirkesi karışımını yüzünüze uyguladığınızda cildinizde bir miktar kızarıklık oluşabilir. Bu durum normal bir durumdur. Çünkü elma sirkesi asitli bir yapıya sahiptir. Fakat asla kendi başına kullanılmamalıdır. Elma sirkesi su ile karıştırılarak kullanıldığında yoğun yapısı bir miktar seyreltilmektedir. Bundan dolayı su elma sirkesinin yardımcısıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git