Elma Yağının Cilde Faydaları - saglikdas.com

Elma Yağının Cilde Faydaları

Elma Yağının Cilde Faydaları
8 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.596 kez okundu.

Elma Yağının Cilde Faydaları

Elma otu denilen bitkinin çiçek ve dallarının damıtılmasıyla oluşturulan yağ türüne elma yağı denir. Elma yağının cilde faydaları oldukça fazladır. Cildin temizlenmesi ve toparlanması için elma yağı kullanılır.

Elma Yağının Cilde Faydaları

  • Kuru ciltlerin nemlendirilmesi için elma yağı kullanılır.
  • Yoğun kış şartlarından dolayı elma yağı cildin kuruluğunu gidererek nemli bir görünüm kazandırır.
  • Sivilce sahibi kişiler elma yağı ile bu sorundan kurtulabilir.
  • Vücuttaki yağ oranının dengelenmesi için elma yağı kullanılır.
  • Elma yağı mikroplar üzerinde kırıcı ve yok etkici bir etkiye sahiptir. Bu yüzden cilt bakımına başlanmadan önce elma yağı ile temizlik yapılması uygundur.

Elma yağının cilde faydaları ; 

Bu özellikler sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenlerin başvurması gereken yöntemlerdendir. Fakat elma yağı kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Elma yağı içerisinde bulundurduğu mineraller bakımından son derece zengin olup, aşırı kullanılması durumunda cilt üzerinde birçok zarara yol açabileceği de bilinmelidir. Bununla ilgili olarak elma yağı cilt üzerinde yoğun etkili bir yağ olduğu için ciltte kırmızılıklara neden olabilmektedir. Bundan dolayı önerilen yağlarla kullanılıp karıştırılması gerekmektedir. Badem yağı ve elma yağı karıştırılarak kullanıldığında böyle bir etkinin oluşma ihtimali en aza indirgenebilir. Doğada bulunan birçok mineral ve vitaminler yağlarla birlikte kullanıldığında birçok cilt sorunu üzerinde faydalı bir etki bırakabilmektedir.

Elma yağı ve badem yağı gibi besin ve mineral bakımından oldukça yüksek olan besinler cilt problemi çeken kimseler için oldukça önemli bir tedavi aracı olarak kullanılabilmektedir. Elma yağı doğada bulunmakta olup günümüzde oldukça yaygın olan akne sorununa da direkt olarak etki etmektedir. Alternatif tıp yöntemleri arasında yer alabilecek olan bu yöntemlere başvurulmadan önce bir doktora gözükmek faydalı olabilir. Daha sonra evde gerçekleştirilen bu yöntemler çözüme kavuşmayan bazı sorunların ilacı olabilmektedir. Elma yağı cilt üzerinde nemlendirici etkiye sahip olduğu için özellikle kış aylarında soğuk hava şartlarından dolayı kuruyan ciltler üzerinde onarıcı ve bakım sağlayıcı etkisi vardır ve kış aylarında daha çok tercih edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git