Elma Yağının Faydaları - saglikdas.com

Elma Yağının Faydaları

Elma Yağının Faydaları
3 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 6.618 kez okundu.

Elma Yağının Faydaları Nelerdir?

Elma yağının faydaları oldukça fazladır. Elma herkes tarafından sevilen bir meyvedir. Hem sindirim hem de cilt için yararlı olan elma aynı zamanda yağ olarak da kullanılmaktadır. Elma yağı sağlıklı ve güzel bir vücut ve cilt için tavsiye edilmektedir. Elma yağı ciltte oluşan sivilce, akne, lekelerde, saç bakımında, bebeklerin gaz sancılarında, terleme sorunlarında, bronşit ve astım için mükemmel bir yağ olma özelliğindedir. Elma yağı güçlü bir yağ olduğu için başka bir yağ ile ya da su ile karıştırılarak kullanılmalıdır. Cildinizde harici olarak kullanmak istediğinizde çiçek yağı ile karıştırarak cildinize sürünüz. Dahili olarak kullanmak istediğiniz takdirde yarım çay bardağı su içine 3 ya da 4 damla elma yağı damlatılarak içilmelidir. Bu kür günde bir kez uygulanabilir.

Elma Yağının Faydaları ve Önemi

Elma yağını cildiniz için harici olarak kullanabilirsiniz. Ciltte oluşan sivilceler, kurumuş ciltler, soğukta ellerde oluşan çatlaklar için, gazı olan bebekler için kullanılabilir. Bebeğinizin ayaklarına ve karın bölgesine başka bir yağ ile karıştırarak masaj yaptığınızda bebeğinizin rahatladığını görebilirsiniz. Saçlarınıza elma yağı ile masaj yatığınızda parlak, canlı ve yumuşak saçlarınız olacaktır. Dahili olarak yarım çay bardağı su içine 3 – 4 damla damlatılan elma yağı ile sindirim sisteminizi dengede tutabilirsiniz. Özellikle idrar yapamama sorununda oldukça etkilidir. Elma yağı aynı zamanda terlemeyi engellemektedir. Bronşit, astım ve boğaz rahatsızlığında etkilidir. Adet düzensizliğine yardımcı olur. İltihap kurutucu özelliği vardır. Gaz giderici ve karın ağrılarında etkilidir.

Elma yağını kullanırken dikkatli olmak gerekmektedir. Tek başına kullanıldığı takdirde ciltte kızarıklığa neden olabilmektedir. Bu nedenle harici kullanımlarda mutlaka başka bir yağ ile örneğin çiçek ya da zeytinyağı ile karıştırılarak uygulanmalıdır. Dahili kullanımlarda ise yarım çay bardağı suya 3-4 damla elma suyu damlatılarak günde bir kez içilmelidir. Sık kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Görüldüğü gibi elma yağının faydaları pek çoktur. Vücudunuzun sağlığı için önemli bir yere sahip olan elma yağı dahili ve harici kullanımlar için tercih edilebilecek bir üründür. Oldukça kuvvetli ve faydalı bir yağ olan elma yağı aktarlarda bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git