Elmacık Kemiği Estetiği - saglikdas.com

Elmacık Kemiği Estetiği

Elmacık Kemiği Estetiği
3 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.637 kez okundu.

Elmacık Kemiği Estetiği Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği ameliyatı yapılırken, orta yüz adı verilen bölge esas alınır. Bu bölge gözaltlarından başlar ve dudaklara kadar sürer. Orta yüz adı verilen bu bölge, zamanla eski inceliğini kaybeder ve sarkmalar meydana gelir. Bu kötü durumu ortadan kaldırmak için elmacık kemiği estetiği yapılmaktadır. Bu sayede gençlik yıllarınızdaki ince ve çekici bir görünüme sahip olan yüzünüze, geri kavuşabilirsiniz.

Elmacık Kemiği Estetiği ve Yöntemleri

Elmacık kemiği estetiği yaptırmak isteyen hastaların, yüz yapısına göre farklı yöntemler vardır. Bunlar; protez,silikon ve dolgu, olmak üzere 3 kola ayrılır. Bunların arasından en çok tercih edilen yöntem ise protez uygulamasıdır.

Protez İle Elmacık Kemiği Estetiği Nasıl Yapılır?

Bayanlar, daha belirgin ve çıkıntılı bir elmacık kemiğine sahip olmak isterler. Aynı zamanda protezler, yüzde denge sağlamak amacı ile de kullanılmaktadır. Elmacık kemiğine yerleşecek olan protezler, kişinin yüz yapısına ve yüz boyutuna göre, tercih edilir. Bu yüzden elmacık kemiği protezlerinin büyüklükleri ve incelikleri, birbirinden farklıdır.

Sizler için bu ameliyatın nasıl yapıldığını, aşama aşama yazdık. Bu aşamaları okuyarak, gönül rahatlığı ile ameliyata girebilirsiniz.

  • Protez ile yapılan elmacık kemiği ameliyatına başlamadan önce, hasta lokal anestezi veya genel anestezi ile hissizleştirilir.
  • İmplant bir kesi açılarak,işleme başlanır. Orta yüze, yani üst dudak ve göz altı çevresine bir kesi açılır ve buradan protez yerleştirilir.
  • Yerleştirilen implantların yerine ve boyutuna, çok fazla dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde ameliyat bitiminde, şekil bozuklukları oluşabilir.
  • İmplantların yüzünüz için en büyük katkısı, orta yüzün toparlanmasına yardımcı olmaktır. İmplantlar, gergin ve genç bir görünümün oluşmasını sağlarlar.
  • Ameliyat süresi yaklaşık olarak 30 – 45 dakikadır.

Elmacık Kemiği Estetiği Sonrasında Hastanın İyileşme Süresi

  • Ameliyat sonrasında şişlikler ve rahatsız edici diğer durumlar yaşanırsa, hastaya pansuman yapılır.
  • Estetik sonrasında sizi zorlayan besinler yerine, yumuşak besinler tercih edilmelidir.
  • Dudak ve ağız hareketleriniz, ameliyat nedeniyle bir süre kısıtlı ve yavaş olacaktır.
  • Estetik sırasında atılan dikişler, 8 – 10 gün sonra kendiliğinden eriyecektir. Bu yüzden dikişlerinizi aldırmak için, doktora gitmenize gerek kalmayacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git