En İyi Siyah Nokta Temizleyici - saglikdas.com

En İyi Siyah Nokta Temizleyici

En İyi Siyah Nokta Temizleyici
6 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.307 kez okundu.

En İyi Siyah Nokta Temizleyici?

Son zamanlarda büyük problemler arasında yer alan siyah noktalar yağlanma ile beraberinde meydana gelmektedir. Sivilce problemini de destekleyen siyah noktalar özellikle yağlı cilt tipinde meydana gelmektedir. Temizleme işlemi uygulanmasa daha büyük problemlere yol çan siyah noktalar özellikle burun ve çene kısmında oluşum göstermektedir. Siyah noktaları özel bantlar aracılığı ile temizleyebilirsiniz. Bu işlem sonrasında cildiniz pürüzsüz bir hal alacaktır. Kozmetik ürünler adı altında satışa sunulan siyah nokta temizleyicilerin içerisinde yer alan kimyasal maddeler cilde zarar vermektedir. Bu tür problemler ile karşı karşıya kalmamak adına evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız siyah nokta temizleyicilerinden yararlanabilirsiniz.

En İyi Siyah Nokta Temizleyici İçin Kahve Özlü Peeling Tarifi:

  • 1 çay kaşığı Türk kahvesi
  • 1 çay kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı bal

Siyah noktalar için peeling yapımında öncelikle 1 çay kaşığı Türk kahvesi ve 1 çay kaşığı toz şeker karıştırılır. Bu işlem ardından karışımın içerisine 1 çay kaşığı bal ilave edilerek problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür. Yaklaşık 15 dakika bekleme süresinin ardından maskenizi ılık su aracılığı ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. En iyi siyah nokta temizleyici arsında yer alan kahve maskesi ile kusursuz bir cilt tipine sahip olabilirsiniz.

Yulaflı peeling tarifi:

  • 1 tatlı kaşığı badem unu
  • 1 tatlı kaşığı yulaf unu

Yulaflı peeling tarifi için öncelikle 1 tatlı kaşığı yulaf ununu su aracılığı ile bulamaç haline getirerek pişirin. Daha sonra karışımın içerisine 1 tatlı kaşığı yulaf unu ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı siyak noktaların üzerine ince bir tabak halinde sürerek bekletin. Daha sonra ılık su aracılığı ile yıkayabilirsiniz. Yulaflı peeling yapımının ardından canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git