En İyi Tonik Markaları - saglikdas.com

En İyi Tonik Markaları

En İyi Tonik Markaları
6 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.695 kez okundu.

En İyi Tonik Markaları?

Cilt bakımı için yapılması gereken ilk şey cilt temizliğidir. Cilt nemlendirme işlemine geçilmeden önce yüzde kalan artıkları arındırmak ve sıkı gözeneklere kavuşmak için cilt tonikleri kullanılması gerekir. Uzmanlara göre akneli, yağlı ciltlerin tonik kullanımına özen göstermesi gerekiyor. Yağlı ciltlerin gözenekleri daha açık olduğundan temizlenmez ise akne oluşumuna sebebiyet verebilir. Kuru ciltler için çok gerekli olmayan tonik yağlı ciltlilerde alkol içerikli olanlarından tercih edilmeli. Sizler için hazırladığımız en iyi tonik markaları listemize bakarak edineceğiniz tonik ile gözenekleriniz sıkı olurken akne oluşumu gibi bir sorununuz kalmayacak.

En İyi Tonik Markaları ve Çeşitleri

1- Babor Rose Cilt Toniği

Parfüm, alkol gibi maddeleri içermeyen bu tonik gül suyundan oluşmakla beraber cildi soyucu ve temizleyici özelliğe sahip. Cildi tazeleyen ve yatıştıran bu tonik ayrıca cildi rahatlatır ve sakinleştirir.

2- Yves Rocher Cilt Toniği

Beyaz, yeşil ve madagaskar çay özleri içeren bu tonik cildi toksinlerden arındırırken yorgunluk izlerinin silinmesinde de etkili oluyor.

3- Clinique Arındırıcı Cilt Toniği

Kuru ciltlilerin rahatlıkla tercih edebileceği içerdiği Acetly Glucasamine ayrıca salisilik asit sayesinde ciltteki ölü hücreleri temizlerken hücre yenilenmesini de sağlıyor. Yağ içermediği gibi parfüm de içermediğinden bu nedenle akne oluşumunu da önlüyor.

4- L’occtane Melek Otu Cilt Toniği

Bu toniğin içeriğinde melek otu ayrıca esansiyel yağ bulunurken alkol içermiyor. Cildi kirden arındırırken tazeliyor ve cilt nemlendirmesi konusunda oldukça başarılı.

5- Diadermine Essentials Yatıştırıcı Cilt Toniği

Hassas ciltlilerin bile rahatlıkla kullanabileceği bu tonik cildi narin bir şekilde temizlerken aynı zamanda nemlendirme işlevi görüyor. Kuru veya hassas ciltliler için oldukça ideal olmasının yanında cildi arındırmada ve tazelemede faydalı bir etki sağlıyor.

6- Kiehl’s Ultra Facial Yağsız Cilt Toniği

Ciltteki fazla yağı alarak yağ oaranını dengelemeye yardımcı olan bu tonik cildi kurutmadan temizlemede oldukça etkili. Hassas ciltlilerin de kullanabileceği bu ürün parfümsüz ve yağsız olmasının yanı sıra paraben içerikli de değil. Ayrıca cildin Ph seviyesi ile de uyumlu bir ürün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git