En Sık Yapılan Üç Makyaj Hatası - saglikdas.com

En Sık Yapılan Üç Makyaj Hatası

En Sık Yapılan Üç Makyaj Hatası
6 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 978 kez okundu.

En Sık Yapılan Üç Makyaj Hatası Nelerdir?

Makyaj bayanların vazgeçilmesidir. İlk makyaja başladığınız yıllarda hata yapma oranımız çok fazladır. Makyaj tekniklerini öğrenmek hata oranımızı sıfıra indirir.  Makyaj yamak için teknik kadarda bilgi ister. Makyaj sanata benzer. Tecrübe ile daha güzel sonuçları ortaya çıkaracaksınız. Bu yazımızda en sık yapılan makyaj hatalarını size anlatacağız. Renk uyumları makyajda çok önemlidir. Her renk her tene uymamaktadır. Kusursuz bir makyaj ciltteki sorunları kapatır, hoş görünümlü hatlarınızı belli eder ve sizi çok çekici ya da masum bir görünüşe büründürür. Sizin için en sık yapılan üç makyaj hatasını araştırdık. Bu bilgilerle makyajda hata yapma oranı sıfıra inecektir.

En Sık Yapılan Üç Makyaj Hatası ve Dikkat Edilecekler

Göz kalemini kullanma yöntemi:

Göz kalemini kalın sürmek yapılan en büyük hatalardır. Göz kalemini sürmek makyajı tamamlayan bir özelliktir. Göz şeklini, gözün büyüsünü ve yüzünüzün duruşunu yansıtan en önemli faktör göz kalemleridir. Ancak göz kalemi kullanımı hataları çok belli eder. Hatasız bir sonuç için tavsiyelerimizi okuyunuz.

  • Gözlerinizin olduğundan daha küçük görünmesinden yanaysanız, göz kalemini gözün altına uygulayınız. Kalın bir şekilde göz altına uyguladığınız kalemler gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Ancak bu yöntem sizi olduğundan daha yaşlı gösterebilmektedir. Tavsiye edilen diğer sistem ise yine gözlerinin altına ince şerit şeklinde sürülecek bir kalemdir.
  • Gözleriniz olduğundan daha küçük iste kesinlikle gözaltına kalem sürmeyiniz. Eğer gözaltında kalemden hoşlanıyorsanız gözün yarısından azına çok ince bir şerit çekmelisiniz. Göz üstünde iste kalem kesinlikle kalın değil ince sürülmelidir.

Allık sürümüne dikkat edilmelidir.

Makyajın son rötuşlarından olan allık sürme işlemi yüzün şeklini tamamen farklılaştırabilmektedir. En çok yapılan allık sürme hatalarından biri yanaklara çok yoğun allık sürmektir. Yüze sürülen allık kesinlikle dağıtılmalıdır. Dağıtma işlemi pamukla veya fırçayla yapılabilir. Allık fırçanıza aldığınız allığı direk yüze uygulamak çok büyük hatadır. Fırçayı biraz üfleyin veya elinize hafifçe vurarak fazlalığının atılmasını sağlayın. Daha sonra fırçayı yüzünüze çok bastırmadan allığı nazik vuruşlarla cildinize uygulayın.

Kaş boyamayı dikkatlice yapmalısınız.

Kaşlarınızı kesinlikle sert bir vuruşla çok fazla boyamayınız. Karakteri gösterme özelliğine sahip olan kaşı fazla boyadığınızda sizi bambaşka kişiliğe ve bambaşka görünüşe ulaştıracaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git