Endoskopik Yüz Germe - saglikdas.com

Endoskopik Yüz Germe

Endoskopik Yüz Germe
7 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.851 kez okundu.

Endoskopik Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Bayanlar yüzlerini gerdirmek için, pek çok yöntem denerler. Bu yöntemler bazen sağlıksız, bazen de etkisizdir. Bunun için endoskopik yüz germe estetiğini, yaptırmalıdırlar. Yer çekiminden etkilenen yüzler,aşağı doğru sarkmaya başlar. Buda daha yaşlı ve mutsuz bir ifadeye, sebebiyet verir. Bunun önüne geçmek için, endoskopi işlemi yapılmalıdır. Sizler için bu operasyonun nasıl yapıldığını, öncesinde ve sonrasında neler yaşayabileceğinizi araştırdık.

Endoskopik Yüz Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle hangi bölgenin ameliyat edileceği kesinleştirilir.
  • Bu bölgeler kaş, ağız kenarları ve orta yüz, bölgeleridir.
  • Ameliyata başlamadan önce, genel anestezi ile hastanın hissizleşmesi sağlanır.
  • Genel anesteziden sonra, endoskopi yapılacak bölgenin uygun olan derisinden, ufak kesiler açılır.
  • Açılan kesilerden kamera sokularak, yüz kaslarının yukarı doğru taşınması sağlanır. Bunun amacı, cildi seneler öncesine götürerek, daha genç bir görünüme kavuşturmayı, amaçlamaktır.
  • Endoskopik yüz germe ameliyatı, belirttiğimiz bölgelerde sadece 2 – 3 saat sürer.

Hasta Endoskopik Yüz Germe Ameliyatından önce ve sonra neler yaşar?

  • Hasta genel anestezi ile hissizleştirildiği için, hastanede en az 1 gün kalması gerekmektedir.
  • Hastanın ameliyat sonrasında eski yaşantısına dönmesi için gereken süre, 2 hafta kadardır.
  • Endoskopik yüz germe ameliyatından sonra, hastanın yüzünde bazı şişliklere rastlanabilir. Ancak bu şişlikler 1 ay sonra, tamamen yok olacaktır.
  • Bu ameliyat kapalı gerçekleştirileceği için, hastanın yüzünde iz kalma oranı çok düşüktür. İz kalırsa bile, bu izler hızlı bir şekilde kaybolacaktır.

Yüz germe ameliyatında, belirli bir yaş ortalamasına sahip olmanız gerekmez. Ancak vücutlarında bir hastalık olanların ve yaşları ilerlemiş olanların, mutlaka bir kontrolden geçmeleri ve doktorları ile görüşmeleri gerekir. Bu durumun hassasiyetinin farkında olmaları lazımdır. Endoskopik yüz germe ameliyatından sonra, gözle görülür değişiklikleri fark edebilirsiniz. Eskisinden daha genç ve daha bakımlı bir yüze sahip olabilir, sarkmış ve kötü görünüme neden olan yüzünüzden, tamamen kurtulabilirsiniz. Bu işlem sayesinde kullandığınız kremleri, maske tariflerini ve diğer geçici olan ürünleri, bir kenara atabilir, bunlar olmadan da, daha gergin bir yüze, sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git