Epilasyon Acısını Azaltmak - saglikdas.com

Epilasyon Acısını Azaltmak

Epilasyon Acısını Azaltmak
7 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.258 kez okundu.

Epilasyon Acısını Azaltmak?

Epilasyon acısı, bayanların güzel olmak uğruna katlanmak zorunda oldukları ve onları bakımdan soğutan istenmeyen bir durumdur. Mümkün olduğunca, epilasyon işleminin doğuracağı acıları azaltacak teknikler bulunmuştur. Epilasyon acısını azaltmak için kullanılan yöntemler den biride çeşitli krem çeşitleridir. Bu krem çeşitleri aslında anestezik bir yardımcı rolündedirler. Epilasyon işleminin ana unsuru olan tüylerin kökünden çekilip alınması esnasında, duyulan acının en aza indirilmesi hususunda yardımcı olması beklenen krem çeşitleri eczanelerden elde edilebilir.

Epilasyon Acısını Azaltmak Nasıl Olur?

Epilasyon acısını azaltmak istediğimiz yüzeye ağda ve epilasyon işleminden önce yayarak dağıtılmalıdır. Krem sürülüp iyice yedirildikten sonra, bir streç film vasıtası ile sarılır ve bir saat civarında bir süre beklenir. Alınacak etki yarım saat süreyle en maksimum noktaya çıkacak ve bu da bize yetecektir. Uygulanan alanda anestezik bir etki yaratan krem sayesinde duyarsızlaşan bölgeye epilasyon işlemi uygulanabilir. Ayrıca sürüldükten sonra çok fazla beklenmemeli etkisi geçebilir. Çok sık aralıklarla kullanılmamalı vücut bağışıklık gösterebilir ve etkisi hissedilmez. Bu sebeple uygulama yapıldıktan sonra bir ay süreyle kullanılmamalıdır.

Epilasyon İçin Anestol Pomat

Uygulandığı bölgeye verdiği uyuşukluk hissi sayesinde basit cerrahi operasyonlarda bile kullanılan bu pomat zamanla epilasyon acılarında da çare olarak kullanılmaya başlanmıştır. Aynı şekilde cilde uyguladığımız pomat, on beş dakika kadar etkisini gösterecek ve bölgeye hissizlik etkisi verecektir. Bu pomadın bir diğer özelliği ise diğer emla kreme göre fiyat olarak daha uygun olmasıdır. Bu sayede hanımlar ağda ve epilasyon işlemlerinde bu ürünü rahatlıkla kullanabilir, bu arada bakımlarını tamamlayabilirler.

Yalnızca burada bütün krem çeşitlerinde, atlanmadan üzerinde durulması gereken nokta, gebe kadınların ve sürekli olarak ilaç kullanmak zorunda olanların bu kremleri kullanmadan önce doktorlarına danışmaları ve ondan sonra kullanmaları gerektiğidir. Bu hususa özellikle dikkat edilmelidir. Uyuşturucu özellik taşıyan bu ürünleri kullanırken sürekli değil, bir süre kullandıktan sonra hiçbir ilaç kullanmadan devam edilmelidir. Bu krem çeşitlerinin yanı sıra benzer etkileri sağlayacak olan soğutucu sprey çeşitleri de bu konuda hanımlara yardımcı olabilecek malzemelerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git