Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır
7 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.167 kez okundu.

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Sizlere vereceğimiz tüyolar aracılığı ile epilasyon aleti nasıl kullanılır sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bayanların büyük problemleri arasında yer alan epilasyon işlemi yanlış uygulamalardan dolayı olumsuz sonuçların doğrulmasına sebep olmaktadır. Hijyenik ve sağlıklı ortamda gerçekleştirmeniz gereken epilasyon işlemi cihazın sahip olduğu mekanizması ile ilişkilendirilebilir. Gerçekleştireceğiniz epilasyon uygulamasında cihazın kullanım kılavuzunu dikkate alarak uygulamaya geçmelisiniz. Önerilen tüm hususlarda dikkatli davranırsanız başarılı bir epilasyon operasyonu geçirebilirsiniz. Doğru epilasyon işlemi için öncelikle kullanacağınız epilasyon cihazının markası önemlidir. İşleme alacağınız uygulamada kullanıma sunulan epilasyon aletini satın alırken geniş bir çapta araştırma yapmalısınız. İstenilen sonucun olumlu olması adına bu adımı gerçekleştirmeliniz. Son donanım aracılığı ile hazırlanılan epilasyon aletleri yeni teknik uygulamaları için biçilmiş bir kaftan olacaktır.

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Doğru epilasyon aletinin tercihinin ardından cilt tipinizi doğru değerlendirmelisiniz.  İşleme alacağınız epilasyon uygulamasında tüylerinizin sahip olduğu boyutta çok önemlidir. Eğer istenmeyen tüyler önerilen boyun altındaysa epilasyon işlemi sonraya bırakılmalıdır. Çünkü istenilen boyuta ulaşmayan tüylerin alım aşamasında doğru sonuçlar ile karşılaşmayabilirsiniz. Epilasyon uygulaması sırasında epilasyon aletinin kullanım açısı çok önemlidir. Kusursuz bacaklar sahip olmak isteyen bayanlardansanız uygulama sırasında cihazı kavrayarak kullanmalısınız. Tüyleri alırken cihazı cildinizden sürekli ayırdığınızda tüylerin alınmasını engellemiş olursunuz. Kökten alınmayan tüyler kısa zaman zarfı içinde tekrar kendini göstererek olumsuz sonuçların doğrulmasına sebep olacaktır. Doğru açı ile kullanmanız gereken epilasyon aletini iyice kavrayarak problemli bölgede gezdirmelisiniz. Bu işlem sırsında 0,5 mm uzunluğa sahip tüyleri bile işleme almalısınız.

Uygulama sonrasında bölgeye buz terapisi uygulayarak acının ve kızarıklığın alınmasını sağlayabilirsiniz. Epilasyon sırasında vücut direncinin uygun olduğu zamanları seçmelisiniz. Ciltte görülen yara ve rahatsızlıklar epilasyon işleminin gerçekleşmesini reddetmektedir. Uygulamaya alacağınız epilasyon işleminde cilt kesinlikle ıslak olmamalıdır. Doğru sonuçlar elde etmeniz adına uygulama sırasında cihaz önceden temizlenmelidir. Epilasyon kullanım sonrasında kesinlikle cilt losyonlar aracılığı ile nemlendirilmelidir. 1-2 saat bekleme süresinin ardından cildinizin canlı ve parlak bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz. Sizlere verdiğimiz tüyolar aracılığı ile epilasyon aleti nasıl kullanılır sorusunu açıklığa kavuşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git