Ergenlik Sivilceleri Nasıl Geçer - saglikdas.com

Ergenlik Sivilceleri Nasıl Geçer

Ergenlik Sivilceleri Nasıl Geçer
7 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.513 kez okundu.

Ergenlik Sivilceleri Nasıl Geçer?

Ergenlik döneminde cildiniz yağlanmaktadır. Bu yüzden akne oluşumu çok fazla gözlenir. Özellikle yüz, boyun, göğüs ve sırt kısmında oluşan sivilcelerin sebebi hava almayan ve fazla yağlanan gözeneklerdir. Öncelikle cilt temizliğinize özen göstermeniz gerekmektedir. Geçmeyecek bir rahatsızlık değildir. Yalnız önemli kuralları vardır ve bunlara muhakkak uyulması gerekmektedir. Duru ve pürüzsüz bir cilt için lütfen bu yazıyı okuyunuz. Ergenlik sivilceleri nasıl geçer? Sorusunun cevabı bu yazımızdadır. Bütün gençlerin derdi bu ergenlik sivilceleri nasıl geçecektir. Alttaki maddeleri uygularsanız sorunsuz bu dönemi atlatabilirsiniz.

Ergenlik Sivilceleri Nasıl Geçer Tedavi Çeşitleri

  • Yüzünüzü gerektiğinden fazla yıkamayınız.

Kirli cilt sanılanın aksine akne oluşturmaz. Yıkama sırasın yapacağınız yanlış bir işlem sivilce oluşumunu arttıracaktır. Sert hareketlerle yıkadığınız ciltte sivilceler çoğalacak. Doğru yüz yıkama yöntemi; doğal sabun ve ılık suyla yüzü hafif hareketlerle yıkamak.

  • Sevdiğiniz yiyecekleri tüketiniz.

Kararında tükettiğiniz çikolata ve yağlı yiyecekler sivilcenin çıkmasına neden olmaz.  Sivilcenin asıl nedeni cilt boşluklarınızı dolduran bakterilerdir.  Ancak eğer bir besin sizde kimyasal reaksiyon oluşturuyor ve bu sizde sivilce çıkarıyor ise kesinlikle uzak durunuz.

  • Bol su tüketmelisiniz.

Eğer bol su tüketirseniz nem kaybınızı önlersiniz. Bu dönemde vitamine ihtiyacınız vardır bolca A ve E vitamini almalısınız. Bu sebzeler ve meyveler: yeşil yapraklı sebzeler; ıspanak, brokoli gibi meyveler; havuç, biber şeftali ve elma

  • Kozmetikleriniz doğal olmalı.

Uzmanların önerdiği gerek olmadığı sürece kozmetik ürünlerinden uzak durulmasıdır. Eğer makyaj yapıyorsanız yağ oranının ürünlerde oldukça az olmasına dikkat ediniz. Krem bazlı ürünlerden bu dönemde uzak durmalısınız. Mineral özlü ürünler kullanınız. Kozmetik ürünlerinizi iyi araştırınız. Doğallığından emin iseniz kullanınız ve cildinizi makyajdan güzelce arındırırınız.

  • Yüzünüze dokunmayınız.

Elleriniz gün içinde bir sürü ürünle temas halindedir. Bu yüzden ellerinizi yıkamadan asla yüzünüze dokunmayınız. En çok sivilce artışı bu sebepten meydana gelmektedir. Cep telefonu kullanıyor iseniz telefonu yüzünüze değdirmeyiniz. Öğrenci iseniz kalemleri yüzünüze değdirmeyiniz. Mikroplardan cildinizi uzak tutunuz.

  • Sivilcelerinize ellemeyiniz.

Kesinlikle sivilcelerinizi sıkmayınız. Sıkılan sivilceler her zaman leke bırakır veya sivilcenin daha büyük çıkmasına yol açar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git