Esmer Gelin Makyajı - saglikdas.com

Esmer Gelin Makyajı

Esmer Gelin Makyajı
9 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.182 kez okundu.

Esmer Gelin Makyajı?

Eğer esmerseniz düğününüzde yaptıracağınız esmer gelin makyajının ayrıntılarını öğrenmek isteyebilirsiniz. Esmer gelinler yaptıracakları makyajda genellikle açık tonları tercih etmelilerdir. Ayrıca ten renkleri koyu olduğundan dolayı mutlaka makyajlarında aydınlatıcı ürünler kullanmaları gerekmektedir. Esmer gelin makyajı kesinlikle bir profesyonel bir makyöz tarafından yapılmalıdır. Çünkü esmerlerdeki makyaj hataları çok belli olmaktadır. Ayrıca makyaj esnası kadar makyaj bittikten sonrada yapılacak uygulamalar çok mühimdir.

Sizin için ünlü makyözlerden esmer gelin makyajı hakkında bilgi topladık ve sıraladık. Aşağıdaki yazımızda bütün ayrıntıları bulabilirsiniz.

Esmer Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

  • Makyajınızda tabikide en önemli şey kullanılacak fondötendir. Seçilen fondöten kesinlikle cilt renginizden ya iki ton ya da bir buçuk ton daha açık olması gerekmektedir. En önemli noktalardan biride fondöten uygulamasının elle veya pamukla değil ser uçlu fırçayla yapılması gerektiğidir.
  • Fondöteni sabitlemek için kesinlikle cilde pudra uygulanmalıdır. Toz pudra her zaman daha iyi bir sabitleyicidir ve bu uygulamayı fırçayla yapmak çok önemlidir.
  • Göz farklarınızın rengi ise gri, pembe veya mürdüm tonları olabilir. Ten rengi koyu olduğu için ten renginden insanları uzaklaştırıp dikkatini gözlere çekmek için kesinlikle göz farlarında renkli seçenekler kullanılmalıdır. Özellikle far uygulama işlemi gölgeli yöntem olması gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise gölge işlemi yapılırken ilk katı gözlerinize açık renk far sürerek uygulamanız ve bunu göz etrafınıza yaymanız gerekmektedir. Daha sonrada diğer renkleri kullanarak gölgelendirme işlemi tamamlandırılmalıdır.
  • Rimel renginiz kesinlikle siyah olmalıdır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise fazla kat kat sürmemek ve rimeli fazla patlatmamaktır.
  • Allık gelindeki güzel gülüşler için şarttır. Allıkta uygulayacağınız renk tonu ise yine canlı tonlar olmalıdır. Pembe veya şeftali tonları yapılan makyaja göre seçilebilir. Bu sayede makyajınız son rötuşlar ile mükemmel gözükecektir. Ancak allık uygulamasında doğal bir görünüş istiyor iseniz abartıya kaçılmamalıdır.
  • Ruj seçiminiz çok önemlidir. Genellikle uçuk renkler esmer gelin makyajı için tercih edilen renklerdir. Pembenin tonları da bu makyajı tamamlamak için uygun olabilir. Krem dudak kalemi ile de dudaklarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz.
  • Makyaj sabitleyicisini mutlaka uygulayınız. Bu sayede makyajınız bozulmayacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git