Esmer Yüze Makyaj - saglikdas.com

Esmer Yüze Makyaj

Esmer Yüze Makyaj
9 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.553 kez okundu.

Esmer Yüze Makyaj Tavsiyeleri

Esmer bayanların en büyük sorunlarından biri uygun renkleri kullanarak makyaj yapmaktır. Esmer yüze makyaj yapmanın oldukça zor yönleri vardır. Buğday tenli olan esmer bayanlar makyaj tavsiyeleri ile kendilerine uygun makyaj tipini öğrenebilirler. Öncelikle ciltlerine uygun olan fondöten rengini doğru seçmek zorundasınız. Ten renginizden bir ton açık olan fondötenler tek tercihiniz olmalıdır. Beyaz bir fondöten sizi asla güzel göstermeyecektir. Fondötenden sonra ise göz yapısına uygun olan renkleri seçerek makyajınıza devam etmelisiniz. Fondöten kullanıyorsanız, boyun bölgenizi de fondötenle renklendirmelisiniz. Yüz ve boyun bölgenizdeki renk farklılıkları kolayca belli olacak ve makyajınızı ne kadar güzel yaparsanız yapın, insanların bu renk farklılığına dikkat etmesini kaçınılmaz kılacaktır.

Esmer Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Esmer bayanlar için allık seçimi de oldukça önemlidir. Pembe gibi uçuk renkler yerine terracota allıklar kullanarak parıltılı bir allık uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Cildinize parlak bir görünüm verecek bu allıklar ile beyaz tenli bayanlar için oldukça zor olan bronz bir ten elde edebilirsiniz. Gözlerinize koyu renkli kalem çekecekseniz, koyu renk allıklar kullanmamalısınız. Siyah kalem gözlerinizi ön plana çıkartacağından açık renk allıklar kullanmak yararınıza olacaktır. Yapacağınız bronz bir makyajın yanına dudaklarınıza parlatıcı sürmek sizi adeta eşsiz bir şaheser gibi gösterecektir. Bunun için teninizi nasıl aydınlatacağınız ve fondöten seçiminiz çok önemlidir.

Makyajı tamamlamak oldukça zor gibi görünse de, ince detaylara dikkat ederek esmer yüze makyaj yapmanın sizi ne kadar güzel göstereceğini yukarıdaki yöntemleri uygulayarak görebilirsiniz. Esmer yüze makyaj uygulama detayları önemlidir. Cilt tipine göre değil cilt rengine göre makyaj yapmak da önemlidir. Makyaj yaparken ayrıca yüz şeklinize göre tekniklerden de yararlanabilirsiniz. Tüm makyaj detayları harika makyajı yakalamak için önemlidir. Uygulamaya alıştıktan sonra güzelliğinize güzellik katarsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git