Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı - saglikdas.com

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı
9 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.486 kez okundu.

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Esmersiniz ve herkesin dikkati üzerinizde mi olsun istiyorsunuz? Bunu birkaç pratik makyaj tekniğiyle çok çabuk halledebilirsiniz. Ünlü makyaj uzmanlarının söylediğine göre, esmer kişilerin cilt renginin makyaj yapmaya çok uygundur. Ama bilinmesi gereken ayrıntılardan biride kullanılan renklere dikkat edilmesi gerektiğidir. Esmerler nasıl makyaj yapmalı sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı ve Nelere Dikkat Etmeliler

Esmerlerin nasıl makyaj yapalı sorusunun cevabını size maddeler halinde sunduk.

  • Fondöteni seçerken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Fondöteniz kesinlikle yağsız bir yapıda olması gerekmektedir. Esmerle de 35-40 renk tonu farkı vardır. Doğru tonu bulmakta bu yüzden zorlanabilirsiniz. Fondöteni alırken yapılan en büyük hata bilekte denemektir. Mutlaka yanak ya da burun bölgesinde deneyiniz ve biraz bekleyiniz. Daha sonra güneş ışığı altında bakınız.
  • Pudra seçiminiz kesinlikle şeffaf tonda olmalıdır. Şeffaf tonlarda pudra seçerseniz kesinlikle doğal görünüm kazanırsınız.
  • En önemli noktalardan biride pudranızın kapatıcı özelliği olması gerekmektedir. Ayrıda ünlü makyaj uzmanların söylediğine göre fondöten yerine pudra tercih edilmesi gerektiğidir. Fondöten cildinizin nefes almasını önlerken cilde pudra uyguladığınızda cildiniz nefes alır ve bu sayede sivilce oluşumunu önler. Pudra seçiminizde de pudranızın yağsız olması gerekmektedir.
  • Far kullanımında tercih etmeniz gereken renkler; mor, kırmızımsı kahve tonları, gri, altın rengi, kahve ve bakır tonlarını tercih ediniz. Daha dikkat çekici vuruş özelliğine sahip olmak istiyorsanız kullanmanız gereken renkler; uçuk pembe veya bej rengi olabilir.
  • Kaşlarınız makyajın en önemli noktasıdır. Eğer kaşlarınızda boşluklar varsa bunları füme veya kahve tonlarıyla kapatabilirsiniz.
  • Göz kalemi yerine eyeliner sürmeye özen gösteriniz.
  • Maskaranızı kesinlikle çift kat sürünüz. Bu sayede bakışlarınız güçlenecektir.
  • Makyajda en son adımlardan biri ise dudaklardır. Yapacağınız göz makyajına göre ruj sürmek çok önemli olduğu gibi ten renginize göre de ruj sürmeniz şarttır. Akşamlara özel kırmızı renk ten renginize çok iyi gidecektir. Sabah uygulayacağınız renk tonu ise renkli nemlendiriciler olabilir.
  • Dudaklarda çerçeve uygulaması yapmak esmer tenlere tavsiye edilmez.
  • Makyajda en son vuruş allıktır. Allık seçiminiz kesinlikle kahve tonları ve şeftali tonları olmalıdır. Allık fırçanız kesinlikle yumuşak olmalıdır. Akşamları ise 2 veya 3 ton koyu bronz allık uygularsanız çok hoş gözükeceksiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git