Esmerlere Yakışan Parfümler - saglikdas.com

Esmerlere Yakışan Parfümler

Esmerlere Yakışan Parfümler
9 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.392 kez okundu.

Esmerlere Yakışan Parfümler?

Zaman geçtikçe her şey unutulur ama kokular asla kalıcılığını yitirmez. Bu yüzden koku seçimi bayanlar için basit bir konu değildir. Seksilik, masumluk veya zariflikten herhangi birini seçerek teninize uygun kokuyu seçmek mümkündür. Parfümün bir kadında bıraktığı en etki şüphesiz kışkırtmaktır. Parfüm bu işe de yarar. Hem hoş kokmak hem de ilgi çekmek gerekir. Esmerlerin parfümleri açık tenlilere göre biraz daha farklılık göstermelidir. Esmer tenli bayanların ciltteki yağ oranları açık tenlilere göre biraz daha fazladır. Ciltte bulunan fazla yağ dokuları koku minerallerini çözümlediğinden koku tenlerinde uzun süre kalır. Bu da esmer kadınları açık tenli kadınlara göre daha şanslı bir hale getirir. Çünkü kadınlar daima güzel kokmak isterler. Esmer tenin onlara sağladığı kolaylıktan dolayı kalıcı parfüm arama yarışına girmezler.

Esmer tenli bayanların daha hafif kokular seçmesi gerektiği halk tarafından bilinen en büyük yanlıştır. Esmerlere yakışan parfümler aslında oryantal yani egzotik kokulu parfümlerdir. Egzotik kokular şehvet ve sıcaklık hissini uyandırırlar. Esmerlere uygun kokuların özlerinde misk, değerli ağaç çeşitleri, amber ve vanilya olmalıdır. Bu tür özler de egzotik çiçekler ve baharatlarda bulunur.

Esmerlere Yakışan Parfümler ve Çeşitleri

Sıkça tercih edilen ve esmerlere yakışan parfümleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Bvlgaria Black: Piyasada en çok tercih edilen unisex parfümdür. Üst notalarında siyah çay, gül ağacı, orta notalarında vanilya, meşe yosunu, sedir ağacı, alt notalarında amber, misk ve sedir ağacı bulunur.
  • Valentina: Valtentino’nun tercih edilen ürünü Valentina’dır. İçeriğinde bergomat, portakal çiçeği, yasemin ve amber özleri bulunur.
  • Calvin Klein One Summer: Üst notalarında mandalina, ananas ve greyfurt, orta notalarında yasemin ve deniz meltemi, alt notalarındaysa palmiye özü bulunur. Bu özel parfüm egzotik bitkiler ile sizi saracaktır.
  • Guerlain Samsara: Üst notasında ylangylang, orta notasında yasemin ve sandal ağacı, alt notasında vanilya özü bulunur. Fark edilmek isteyen bayanların seçebileceği türden bir kokudur.
  • Kenze Jungle Femme: İçeriğinde vanilya, kaşmir, mandalina, mango suyu, karanfil bulunur. Bu koku ile kendinizi tropikal ormanlarda hissedebilirsiniz.
  • Chopard Wish: Çiçeksi, meyveli ve oryantal esanslı bir kokudur. Teninize uyum sağlayarak saf kadınsı duygularınızı uyandırır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git