Estetik Ameliyatı Sonrası - saglikdas.com

Estetik Ameliyatı Sonrası

Estetik Ameliyatı Sonrası
9 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.040 kez okundu.

Estetik Ameliyatı Sonrası Neler Olur?

Estetik ameliyatı sonrası ameliyatı yaptıran kişinin psikolojisine göre büyük oranda şekil alabildiği için kişinin bu konu hakkında kararının kesin olması gerekir. Genelde estetik ameliyatlar gizlenir fakat uzmanlar yakın çevreden gizlenmemesi gerektiğini söylüyorlar. Ameliyat sonrası oluşabilecek morluklardan, renkli izlerden zaten yakın çevreniz durumu anlayacaktır. Bunlar sizi korkutmasın, bunlar kısa sürede geçer ve fondötenle de kapatılabilir. Ameliyat olacağınızı yakın çevreniz bilebilir hatta ameliyat öncesi ve sonrasında size destek olmaları için bu durum çok iyi de olur fakat çok yakın olmadığınız kişilerle paylaşmayabilirsiniz, herkesle paylaşmanız da gerekmez zaten.

Ameliyatı ne zaman olmam daha uygun olur diye düşünüyorsanız özellikle çalışan bayanların hafta sonunu ve hafta sonuyla birleştirebilecekleri birkaç günü tercih etmeleri daha iyi olabilir. Böylece kendilerine dinlenmek için de zaman ayırmış olurlar. Bazı operasyonlar için sadece hafta sonu bile yeterli olabiliyor, yaptırmak istediğiniz estetiğin türüne göre süre değişiyor. Kesin bir zaman için operasyonu yapacak olan uzmanla görüşmek gerekiyor. Estetik ameliyatı sonrası hastanede ne kadar kalmanız gerektiği doktorun karar vereceği bir konudur fakat doktor eve gidebileceğinizi söylediği zaman hastanede kalmak için ısrar etmemelisiniz. Hastaneler pek çok mikrobu barındıran yerlerdir ve evinizde bu mikroplardan uzakta daha rahat dinlenebilirsiniz. Daha iyi bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

Estetik Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Ameliyat sonrası kendi başınıza dönmeye çalışmayı denemeyin bile. Bir yakınınız sizi alsın ve eve götürsün. Estetik ameliyatlardan sonra stressiz bir zamana ihtiyacınız var ki çabuk iyileşebilin. İyileşme sürecinde eğer varsa yüzünüzdeki morluk ve şişlikleri buz yardımıyla geçirebilirsiniz. Bir seferde on dakikalık buz uygulaması yeterli olacaktır. Bunlar geçici şeylerdir merak etmeyin. İyileşme sürecinin bir parçası olarak düşünün. Bu süreçte yanınızda birilerinin olması psikolojik olarak da size iyi gelecektir ve daha kısa sürede iyileşmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden sevdiklerinizden destek alma konusunda çekinmeyin.

Estetik ameliyatı öncesi ve sonrasında bu bahsedilenlere dikkat ederseniz süreç sizin için çok daha kolay geçecektir. Hem istediğiniz yüz şekline sahip olmuş hem de keyifli bir iyileşme süreci geçirmiş olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git