Estetik - saglikdas.com

Estetik

Estetik
9 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.376 kez okundu.

Estetik Ameliyatı Önemi

Estetik cerrahi ileri seviye teknolojiler kullanılarak, kişinin ihtiyaçları ve isteklerine uygun bir şekilde yapılan  basit ameliyatlardır. Güzellik nasıl kişiden kişiye göre değişiyor ise estetik cerrahi de muhakkak kişiye özel olarak planlanmalı ve uygulanmalıdır. Estetik cerrahi kişinin bazı kazalar sonrası müzdarip olması durumunda vücudu eski haline getirme amaçlı kullanılabilen işlemleri de kapsar. Günümüzde plastik cerrahi hizmetine sosyal ve ekonomik açıdan ulaşabilme 40 yıl öncesine göre çok daha fazla kolaylaştı. Özellikle göğüs büyütme ameliyatlarının son dönemlerde fazlaca arttığı uzmanlar tarafından bildiriliyor. 18 yaşında büyük, ciddi sağlık sorunu olmayan bayanlara muayene sonrası detaylı ölçüler alınarak meme büyütme ameliyatı yapılabiliyor.

Hastanın isteklerine yanıt verecek yaklaşık protez hacmi önceden belirleniyor fakat tam ölçü ameliyat sırasında netleşiyor. Genel anestezi kullanılarak yapılan estetik ameliyat 1 – 2 saat aralığında sürüyor. Ameliyat sonrası ilk iki gün ağrı görülebiliyor fakat bu durum için ağrı kesiciler kullanılabiliyor. Göğüsler 4 – 6 hafta içinde protezler iyice yerleştikten sonra daha doğal bir görünüm sergilemeye başlıyor.

Estetik Ameliyatı Çeşitleri

Burun Estetiğinin Planlanması

Burun şeklinin değiştirildiği ve düzeltildiği estetik girişim olan burun ameliyatı muhakkak kişiye özel bir şekilde planlanmalıdır. Amaliyat sadece kozmetik nedenler ile yapılabileceği gibi burundaki bazı sorunları gidermek için yapılacak ameliyat ile birlikte uygulanabilir ve bu şekilde  fonksiyonel sonuçlar elde edilebilir. Estetik burun ameliyatında burun küçültülebilir, büyütülebilir, burnun üst kısmındaki kemer giderilebilir, burun ucu kaldırılabilir ve ve burun delikleri küçültülebilir. Burun estetiğinde en iyi hedef hastanın beklentileri karşılanırken burun işlevlerinin düzeltilip burna doğal bir görünüm verilmesi olmalıdır.

Büyük Göğüsler Sorun Yaratıyor

Meme küçültme ameliyatı zaman zaman estetik kaygılar ile yapılsa da bunun yanında sağlık açısından oluşturduğu problemler yüzünden de yapılabiliyor. Göğüslerin büyük olması kişilerde kilolu görünmeye sebebiyet vermesinin yanı sıra sırt ve boyun ağrısı, omuzlarda askı yerlerinde çöküklük ve postür bozukluğuna neden olabiliyor. Meme küçültme ameliyatlarında kullanılan cerrahi teknikler hastanın ihtiyacı, beklentisi, anatomisi doğrultusunda değişkenlik gösterebiliyor. Meme küçütme ameliyatı genellikle 2 ile 5 saat arasında sürüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git