Estetikte Altın Oran Nedir - saglikdas.com

Estetikte Altın Oran Nedir

Estetikte Altın Oran Nedir
9 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.282 kez okundu.

Estetikte Altın Oran Nedir?

Altın oran, teknik olarak, bir bütünün parçalarıyla uyumu manasına gelmektedir. Ayrıca parçalarında birbiri ile uyumu şarttır. Matematikte ve geometride kullanılan bu oran sayesinde antik dönemlerden beri kusursuz binalar inşa edilmiştir. Altın oranın canlı yapılarda da olduğunun keşfi gecikmemiştir. İnsan vücudunun ise tam olarak altın oranla yaratıldığı bilinmektedir. Vücudun geneliyle uzuvlar arasındaki orantı, uzuvların birbiriyle olan orantısı, başın gövde ile, yüzümüzdeki organların yüzün genel yapısı ile olan uyumu tamamıyla altın orana bağlıdır. Örneğin burun ile kulağın belirli bir doğrultuda uzanması, alın genişliği ile yüzün dikey uzunluğunun arasındaki bağıntı hep altın orana sahiptir. Yüzünüzdeki altın oranda milimetrik sapmalar bile estetik görüntüyü top yekun sarsar. Plastik cerrahinin temel amaçlarından biri de insanın fiziğindeki altın orana uymayan sorunları bir nevi törpüleyerek ya da eklemeler yaparak altın orana uydurmaktır.

Estetik Altın Oran Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Eğer alnınızın geniş olduğunu, yüzünüzün diğer insanlardan daha büyük olduğunu ya da burnunuzun yüzünüze oranla daha iri olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen bir altın oran sorunu yaşıyorsunuzdur. Bu sorunu gidermek için izlenecek en doğru yol ise profiloplasti yöntemidir. Bu yöntem kullanılarak kişinin cepheden ve yandan görüntüsü altın orana uydurulmaya çalışılır.

Estetik altın oran nedir tam olarak bilinmektedir. Ne gibi sorunlar altın oranın olmayışına işaret eder sorusunun cevabını sizler için maddeler halinde özetledik.

  • Şayet kaşlarınız alnınıza oranla düşükse çeşitli operasyonlarla kaşlarınızı kaldırmak mümkün.
  • Dudakların eşit olmaması ya da normalden ince olması, çeşitli dolgu işlemleri ile halledilebilmektedir.
  • Burun ile ilgili tüm sorunlar rinoplasti yöntemi ile düzeltilebilmektedir.
  • Eğer alnınızın düz olduğunu düşünüyorsanız bu işlem için çeşitli operasyonların olduğunu söyleyerek sizleri rahatlatmak isteriz. Alın operasyonları sayesinde alnınızı altın orana uydurarak bombeli bir yapıya getirebilirsiniz.
  • Söz konusu profilden görünüm olduğunda, yüz yapısını en çok etkileyen çenedir. Çenenin çıkık ya da fazla içeri çökük olması estetik açıdan ciddi bir problemdir. Özellikle kadınlar için çenenin düzgün ve narin olması oldukça önemlidir. Plastik operasyonlar neticesinde çene bozuklukları giderilebilmektedir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git