Et Beni Koparmanın Zararları - saglikdas.com

Et Beni Koparmanın Zararları

Et Beni Koparmanın Zararları
9 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 3.578 kez okundu.

Et Beni Koparmanın Zararları?

Et benleri ya doğuştan ya da sonradan ortaya çıkmıştır. Vücut üzerindeki herhangi bir noktadan çıkabilme gibi bir özellikleri vardır. Et benlerinin bazıları çok tehlikelidir. Vücudunuzda bulunan et beninin tehlikeli olup olmadığını ancak bir uzman doktor bilebilir. Bu yüzden her ne koşulda olursa olsun et benlerini koparmamanız tavsiye edilir. Kopardığınız et beninin sağlık açısından olumsuz durumlara yol açacağını unutmamalısınız. Et beni koparılınca yara iyileşmez. Yara daha fazla büyür ve olmadık sorunlar meydana getirir.  Et beni koparmanın zararlarını bu yüzden sizler için araştırdık. Dikkatle okumanız gereken detaylar aşağıda yer almaktadır.

Et Beni Koparmanın Zararları ve Çeşitleri

  • Vücut üzerinde siyah ve kahverengi benler ortaya çıkar. Bazıları ise kırmızı renktedir. Siyah olanların kesinlikle koparılmaması gerekmektedir. Ben koparılması ciddi bir hastalık olan cilt kanserine yol açmaktadır. Kahverengi ve kırmızı benlerinde tehlikeli olup olmadığını bilmediğimiz için onların da koparılmamasında yarar vardır.
  • Benler vücudunuza koparılmadığı sürece hiçbir zarar vermez. Uzmanlar bu kanıya araştırmaları sonucunda ulaşmışlar.
  • Beniniz sizi estetik açıdan rahatsız etmiyorsa herhangi bir cerrahi işlem ile alınmasına da gerek yoktur. Koparılan benlerin büyük oranda kansere yol açtığı kesinleşmiştir ve ufacık bir ben yüzünden büyük bir hastalık ile baş etmek zorunda kalmanız çok acı olacaktır.
  • Büyük ve estetik açıdan kötü görünen benler işe uygun teknikler ile cilt üzerinden alınabilir. Fakat bu uzman doktorlar eşliğinde yapılması gereken bir operasyondur. Beni aldırmadan önce gerekli olan tetkiklerin yapılması şarttır.
  • Kopan benin alt kısmında bir açıklık oluşur ve orası sürekli kaşınır. Kaşındığı için de yara giderek büyür. Bu durumda hemen bir doktora başvurmanız gerekir. Kopan ben için vakit kaybetmeden doktora gitmelisiniz. Ayrıca daha önceden kopmuş bir beniniz varsa kanser riski taşıyor olabilirsiniz. O yüzden sizde derhal doktora başvurun.
  • 15 yaşınızı geçtikten sonra çıkan benleriniz sizi estetik açıdan rahatsız ediyorsa doktor kontrolünde aldırabilirsiniz. Çünkü 15 yaş sonrasında çıkan benlerde risk oldukça düşüktür. Fakat doğuştan ve 15 yaşından önce oluşmuş benlerinize dokunmamanız iyi olacaktır.
Et Beni Koparmanın Zararları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Merve diyor ki:

    Merhaba 14 yaşındayım göğsümün altında küçük bi ben var yanlışlıkla kaşırken kanadı ve kabuk bağladı sizce kötü bişey olur mu lütfen cevap verin çok korkuyorum

Sayfa başına git