Et Beni Tedavisi - saglikdas.com

Et Beni Tedavisi

Et Beni Tedavisi
10 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.336 kez okundu.

Et Beni Tedavisi Önemi

Radyo frekans, kriyoterapi, koterizasyon ve cerrahi yöntemle, et beni tedavisi oldukça kolaydır. Et benler, cilt renginde, çıkıntılı, kökü olmayan küçük deri parçalarıdır. Kimi zaman genetik olarak ortaya çıkan et beni, kimi zaman da vücut direncinde ani düşme, virütik enfeksiyonlar, ani kilo kaybı ve şişmanlık, hamilelik, menopoz, stres, hormon hastalıkları gibi çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Et beniler, epitelyal polip olarak adlandırılır. Sıklıkla boyun, koltuk altı ve genital bölgelerde görülebilirler. Özellikle kadınların gebelik döneminde et benlerin arttığı gözlemlenmiştir. Kimi zaman ten renginde, kimi zaman da kahverengi olan et benlerin neden oluştuğu tıbben henüz tespit edilememiştir. Et benini yok etmenin birçok farklı yolu vardır. Et beniler genellikle elektrokoter sistemiyle yakılma işlemi uygulanarak yok edilebilir. Ağrı ve acı duyulmaması için kremlerle ya da ince uçlu iğnelerle anestezi uygulanır. Farklı bir yöntem olan buz tedavisinde de sıvı azot ile dondurulan et beni, 10 gün içerisinde düşer.

Et Beni Tedavisi Çeşitleri

Yüzyıllardır Orta Doğu ve Güney Asya’da çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan çörek otu, et benlerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Siyah kimyon olarak adlandırılan çörek otunun ezilerek elde edilen yağı ile et benler yok edilebilmektedir. Antioksidan, anti bakteriyel ve anti enflamatuar olan çörek otu yağı enfeksiyonları önlemektedir. Her gün et benler üzerine 1 çay kaşığı çörek otu yağı sürülüp, 1 çay kaşığı çörek otu yağının da içilmesi ile 3 hafta sonunda fayda sağladığı görülecektir.

  • Kişniş ile et beni tedavisi: Öğütülmüş kişniş ile her gün 5 dakika et benler üzerine masaj yapmanız fayda sağlayacaktır.
  • Keten tohumu yağı ile et beni tedavisi: Keten tohumu yağı içerisine 1 çay kaşığı bal karıştırıp et benler üzerine maske gibi uygulayarak 15 dakika beklettikten sonra yıkamanız, et beni tedavisi için uygun bir işlemdir.
  • Elma sirkesi ile et beni tedavisi: Eşit olarak elma sirkesi ve suyu karıştırıp kaynatın. Hem buharına durarak hem de sirkeli su ile et benlerin üzerini silerek fayda görebilirsiniz.

Et benleri herkeste çıkabilir. Fakat büyümesi ya da renk değiştirmesi gözlemlendiğinde mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git