Evde Ağda Yapımı - saglikdas.com

Evde Ağda Yapımı

Evde Ağda Yapımı
10 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.406 kez okundu.

Evde Ağda Yapımı Nasıl Yapılır?

Evde ağda hazırlamak için gerekli malzemeler, sadece limon, su ve şekerdir. Bir tencere de, bir bardak toz ya da esmer şeker, bir limonun suyu ve 1 su bardağı su yavaş-yavaş dibi tutmadan karıştırılmak yöntemi ile elde edilir. Kahverengileştikten sonra ocaktan alın ve bir kenarda soğumaya bırakın. Kesinlikle denemeye değer ve ekonomiktir, doğada tamamıyla çözüneceğinden çevreye zarar vermez.

Mermer ya da cam bir tezgahınız varsa direkt olarak bir miktar dökün  (TEK SEFERDE KULLANMAYA YETECEK KADARINI) biraz soğuduktan sonra elinize alıp çekerek uzatın, bu işlemi birkaç kez tekrarlayın. Cildin bir bölümüne yayın düzeltin en alt kısmından kılların ters yönüne doğru çekin bir parçayla birkaç vuruş yapabilirsiniz. KULLANDIĞINIZ AĞDAYI YAPMAZ VE DAĞILIR HALE GELİNCE ATIN. Bu şekilde tekrar edin. Tüyler bitinceye kadar. 

Evde Ağda Yapımı ve Tarifi:

  • 1 su bardağı şeker,
  • 1 ekşi kireç

Şekeri eritin, su ve kireç ilave ederek köpükleşene kadar. Yoğunlaştığında soğuması için bırakın. Çok sıcak olacağında dikkat edin yanmayın. Bir miktar soğumuş balmumundan alın ve spatula yardımıyla, cildinize yayın. Kılların çıkış yönünün tersine, alt kısmından tutarak çekin. Bu işi gerçekleştirmeden önce cildinizin kuru olduğundan emin olun. Toz pudra da kullanılabilir. Ağda sonrası herhangi bir enfeksiyonu önlemek için. Ilık su ile temizleyin. Ayrıca nemlendirici bir krem, hafif bir yara merhemi veya lavanta yağı gibi bir yağla özel bir uygulama yapabilirsiniz.

Ballı Ağda Yapımı:

Bir kapta limon, şeker ve bal karıştırın. Yaklaşık 2-3 dakika boyunca yüksek Mikrodalga DA ISITIN, düzgün bir kıvama gelene kadar kabarcıkları OLUŞANA KADAR. Plastik veya cam bir kap içinde MUHAFAZA EDİN soğumaya BIRAKIN.
20 saniye boyunca mikrodalga da ısıtarak kullanılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git