Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır
12 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.372 kez okundu.

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

‘’ Evde ayak bakımı nasıl yapılır? ‘’ Şeklindeki soruların cevabı oldukça basit ve pratiktir. Bu türden bir bakım yapmak için öncelikle bir miktar karbonata ihtiyaç duyulmaktadır. Islak veya kuru bir halde kullanılan karbonatlar ayaklarda oluşan birçok problemin çözümü sağlar.

Ayak Kokusuna Karşı Yapılacak Ayak Bakımı Tarifi

  • Sıcak su ( 1 kova )
  • Karbonat ( 3 yemek kaşığı )

Gün içerisinde yaşanılan ayak kokularına karşı olarak uygulanacak bu yöntem oldukça kolay ve pratiktir. Bir kova sıcak suyun içerisine belirtilen miktarda katılan karbonattan sonra ayaklarınızı kovanın içerisine koyup bir süre bekleyin. Ayak kokusuna karşı uygulanacak olan bu yöntem ile rahatlıkla bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca ayakkabınıza karbonat serpiştirdiğinizde ayak kokusunun önüne geçilerek böyle bir sorunun ortadan kalkması sağlanır.

Ayakları Yumuşatmak İçin Evde Uygulanacak Doğal Tarif

  • Sıcak su ( 1 kova )
  • Karbonat ( 2 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 1 yemek kaşığı )

Ayaklarda meydana gelen sertleşme ve pürüzlenme için ilgili malzemelerden oluşan karışımı uygulamak ideal bir yöntemdir. Bir kova içerisine su koyulduktan sonra 2 kaşık karbonat ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile oluşturulan karışımın içerisine ayaklarınızı koyarak bir süre bekleyiniz. Bu esnada ayaklarınıza masaj yöntemi uygulayarak hafifçe ovuşturabilirsiniz. Bu sayede ayaklarda meydana gelen katılaşma giderilerek nemli ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ayak Yorgunluğu ve Ayak Bakımı İçin Doğal Yöntem Tarifi

  • Sıcak su ( 1 kova )
  • Karbonat ( 3 kaşık )
  • Limon suyu ( 1 kaşık )
  • Zeytinyağı ( 1 kaşık )

Suyu bir kovaya ve leğene boşalttıktan sonra diğer malzemeleri üzerine ekleyerek karıştırın. Ayaklarınızı bu karışımın içerisine koyduktan sonra 5 dakika boyunca masaj yaparak ayaklarınızın suyun içerisinde kalmasını sağlayın. Evde kolaylıkla uygulanacak olan bu tarif ile günün yorgunluğun kurtulabilir ve bakımlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. ‘Evde ayak bakımı nasıl yapılır?’’ Sorusuna bu şekilde yardımcı olacak teknikleri kolayca deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git