Evde Dudak Bakımı - saglikdas.com

Evde Dudak Bakımı

Evde Dudak Bakımı
10 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.131 kez okundu.

Evde Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Çoğu bayan günümüzde kişisel bakımları için çeşit kozmetik ürünleri kullanmakta ve tonlarca para yatırmaktadır, fakat bunlara gerek yoktur. Kendi bakım ürünlerinizi kendiniz kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Evde dudak bakımınınızı kendiniz zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Vereceğimiz tariflerin hepsi doğal ürünlerden oluşur ve evde dudak bakımınız için yararınıza sunulmuştur.

Evde Dudak Bakımı ve Dudak Nemlendiricisi Nasıl Hazırlarım?             

Dudak nemlendiricisi hazırlanamanız için ihtiyacınız olanlar; 1 çorba kaşığı tatlı badem yağı, 1 çorba kaşığı balmumu, 2 çay kaşığı Hint yağı, 2 çay kaşığı shea butter yağı, yani karite yağıdır. Tek yapamanız gereken yukarıda saydığımız malzemeleri cam kaba ilave etmek, eriterek karıştırmaktır. Elde ettiğimiz karışımı soğumaya bırakınız. Soğuduktan sonra dudak bakımını yapabilirsiniz. Buzdolabında 6 ay muhafaza edebilirsiniz.

Dolgun Dudak Bakımı İçin Ne Yapabilirim?

Yapmanız gereken sadece 3 malzemeye sahip olmaktır, gerisi kolaydır. Bu 3 malzeme şöyledir: 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı balmumu, 3 çorba kaşığı tatlı badem yağı. Hazırlamak için cam kasede balmumunu ertiniz. Daha sonra bal ve badem yağını da ekleyerek karıştırınız ve dudaklarınıza uygulayınız. Buzdolabında 15 gün dayanıklıdır ve çatlaklarla kuruyan dudaklar için de etkili bir karışımdır.

Ballı Dudak Kremi Yapılışı

1 tatlı kaşığı parçalanmış balmumu, 1 tatlı kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı fındık yağına ihtiyacınız var. İşleme balmumunu eriterek başlıyoruz. Sonra fındık yağımızı ilave edip biraz daha karıştırıyoruz, ardından balımızı ekliyoruz ve karıştırarak krem kıvamına getiriyoruz. Soğumaya bırakıyoruz, soğuduktan sonra cam kaseye alıp dilediğiniz an kullanabilirsiniz, buzdolabında muhafaza süresi sadece 21 gündür.

Dudak Parlatıcısı Hazırlayabilir miyim?              

Vereceğimiz tarif dudak parlatıcısını hazırlamak isteyenler için. 2 tatlı kaşığı Hint yağı, 2 tatlı kaşığı tatlı badem yağı, 2 tatlı kaşığı jojoba yağı, 2 tatlı kaşığı balmumu, 1 tatlı kaşığı da bala ihtiyacınız var. İlk olarak balmumunu cam kasede eritiyoruz. Balı da ilave edip karışımı soğutuyoruz. Soğumadan sonra badem yağı, jojoba yağı ve Hint yağını da ilave edip cam şişeye aktarıyoruz. Buzdolabında 15 gün muhafaza edebilirsiniz.

Dudak Kremi Hazırlama              

15 damla kakao yağını, 15 damla buğday tohumu yağını,  5 ml balmumunu ve 15 damla badem yağı birlikte eritiyoruz. Eriyen karışım soğuduktan sonra 3 damla lavanta yağı ekleyip kullanıyoruz. Buzdolabında 15 gün saklayabilirsiniz.

Doğal Dudak Nemlendiricisi

1 çay kaşığı portakal yağını, 1 çay kaşığı jojoba yağını , 1 çay kaşığı vazelini ve 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırın.

Renkli Dudak Nemlendiricisi Yapımı

3 çay kaşığı balmumunu eritin. Eriyen balmumuna  2 çay kaşığı jojoba yağı, 2 yemek kaşığı Hint yağı, 4 damla gül yağı, 2 damla kayısı yağı, isteğe göre 1 çay kaşığı bal ve istediğiniz renkte 1 tatlı kaşığı ruj ilave edin ve kullanın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git