Evde Gece Kremi Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Evde Gece Kremi Nasıl Yapılır

Evde Gece Kremi Nasıl Yapılır
10 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.307 kez okundu.

Evde Gece Kremi Nasıl Yapılır?

Cildin kendini yenilemesi ve cilt hücrelerinin canlanması için gece kremi kullanmak çok önemlidir. Bu nedenle evde gece kremi nasıl yapılır sorusunun cevabını bu metnin içerisinde bulabileceksiniz. Piyasada birçok gece kremi satılmaktadır. Bununla ilgili olarak oldukça yüksek fiyatlarda satılan bu kremler yerine evde kendinizin de gece kremi yapması mümkündür. Her cilt tipine uygun olarak ev ortamında kolay bir şekilde cilt kremi hazırlayabilirsiniz. Bütün bir gece boyunca yenilenen cilt üzerine ek olarak takviye yapıldığı zaman cildiniz yenilenecek ve sağlıklı bir görünüme sahip olacaktır. Bu şekilde cildin kendini yenilemesi ve toparlaması daha çabuk olmaktadır. Bunun için evde gece kremi nasıl yapılır sorusunun cevabı aşağıdaki maddelerde yer almaktadır.

Evde Gece Kremi Nasıl Yapılır İşte Tarifi

  • 1 çorba kaşığı jojoba yağı
  • 1 kahve fincanı maydanoz suyu
  • 10 gram kemik iliği
  • 1 tane ampul A vitamini

Hazırlanışı ve uygulanması:

İlk olarak büyük bir bardak suyun içerisine kemik iliğini koyun ve bu ilik haşlandıktan sonra krem kıvamına gelinceye kadar iyice ezin. Daha sonra kemik iliğinin içerisine A vitamini, jojoba yağı ve maydanoz suyunu ekleyin. İsteğe bağlı olarak bu karışımın içerisine gül yağı da ekleyebilirsiniz. Bu sayede karışımın kokusu daha güzel bir hal alacaktır.

Evde hazırlanan gece kremi nasıl uygulanır?

Evde hazırlamış olduğunuz gece kremini doğru bir şekilde hazırlamanız için ilk olarak cildinizi iyice temizleyin. Daha sonra az bir miktar alarak temizlenmiş cildinize bu kremi uygulayın. Bu kremi buzdolabında taze bir şekilde saklamanız mümkündür. Bu gece kremi sayesinde cildiniz bütünüyle yenilecektir. Bu gece kremi içerisinde E vitamini bulundurduğu için cildiniz için oldukça faydalı olacaktır. Gece boyunca cildinizin dinlenmesini sağladığı için sabah uyandığınızda daha sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmanız mümkün olmaktadır. Bununla birlikte gece kremini düzenli olarak uyguladığınızda kırışıkların da azaldığını göreceksiniz. Ayrıca gece kremi sayesinde kimyasal maddelerin cildinize zarar vermesini engelleyecek ve doğal yöntemlerle hazırlanan bu krem ile cildiniz her zaman genç kalacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git