Evde Güneş Kremi Yapımı - saglikdas.com

Evde Güneş Kremi Yapımı

Evde Güneş Kremi Yapımı
11 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.372 kez okundu.

Evde Güneş Kremi Yapımı?

Doğal Güneş Kremi Yapımı

Her tene ve her cilt rengine göre evde güneş kremi yapımı mümkündür. Güneş kremi yanında güneş koruyucu tarifli kremlerde yapabilirsiniz. Evinizde bulunan bitkisel malzemeler ile karışımlar hazırlayarak kendinize güneş koruyucu doğal krem yapabilirsiniz.

Evde Güneş Kremi Yapımı ve Çeşitleri

Evde Doğal Güneş Kremi Yapım Malzemeleri

Evde yapacağınız doğal güneş kremi için gerekli malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz. 5 ml susam yağı ve katı Hindistan cevizi yağı, aynı oranda pamuk yağı ve son olarak da 25 gram shea butter karite yağı gerekmektedir.

Hazırlanışı: Cam bir kâsenin içine susam, pamuk ve karite yağını dökün. Yağları eritmede benmari usulünü tercih ederseniz daha iyi olacaktır. Tek kalan katı haldeki Hindistan cevizi yağını da ayrı bir cam kâse de benmari usulü eritmeniz gerekiyor. Daha sonra önceden erittiğiniz diğer yağlarla Hindistan cevizi yağını birleştirin. Bütün malzemeleri tahta bir kaşık yardımı ile güzel bir şekilde karıştırın. Daha sonra kreminizi cam bir kavanoza veya cam bir kaba koyarak buzdolabında saklayınız. Yaptığınız bu doğal güneş kremini güneşe çıkmadan yarım saat önce cildinize sürünüz. Evde güneş kremi yapımı karışımınızı buzdolabınızda 6 ay boyunca saklayabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Doğal Güneş Yağı Yapım Malzemeleri

Bronzlaştırıcı güneş kremi yapmak için havuç ve kakao yağından 10 ml, fındık yağı ve susam yağından 30 ml ve ceviz yağından da 20 ml malzeme yeterli olacaktır.

Hazırlanışı: Bütün malzemeyi cam bir kabın içinde tahta kaşıkla karıştırdıktan sonra oluşan karışımı spreyli bir cam tüpün içine aktarın. Bronzlaşmak için bu hazırladığınız karışım sizin için idealdir. Buzdolabında saklama süresi 2 yıl olan bu karışımı bir dahaki yaza da kullanabilirsiniz.

Bronz Ten İçin Güneş Maskesi

Bu güneş maskesi için gerekli olan malzemeler havuç yağı tohumu ve ceviz yağı 20 ml, 2 gram kurutulmuş nane, 1 adet limon kabuğu ve 100 ml sudur.

Hazırlanışı: Nane ve limon kabuğunu bir cezvede demledikten sonra suyunu süzün. Süzdüğünüz bu suyun içine ceviz ve havuç yağını dökerek bir tahta kaşık yardımıyla karıştırın. Bu karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. Karışımı cildinizde 30 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayınız. Bronz kalmak için bu uygulamayı haftada 1 gün yapmanız yeterli olacaktır.

Güneş Yanıkları

Cildinizde güneş yanığı oluşmuş ise en güzel yöntem bunun üzerine yoğurt sürmenizdir. Güneş yağı acınızı geçirmek için ise yeşil çayı sabah ve akşam birer kere olmak üzere taze olarak yanığınıza sürmeniz veya püskürtmeniz iyi olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git