Evde Kaş Boyama - saglikdas.com

Evde Kaş Boyama

Evde Kaş Boyama
11 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.343 kez okundu.

Evde Kaş Boyama Çeşitleri

Evde kaş boyama işlemi pratik ve bir o kadar basit yöntemler aracılığı ile çözüme kavuşturulabilir. Kullanıcının kendi yöntemleri aracılığı ile işleme alacağı evde kaş boyama işlemi seyrek ve az kaşa sahip olan bayanlar için biçilmiş bir kaftan olabilir. Aynaya baktığınızda saçlarınızla beraber uyum içinde olan kaşlar her zaman bayanların ilgi odağı haline gelmektedir. Uyum konusunu birinci sıraya alan bayanlar ten rengi ve saç rengi ile aynı olan kaşları tercih etmektedir. Kuaförde zaman kaybetmeden gerçekleştireceğiniz evde kaş boyama işlemi aracılığı ile en doğal görüntüye kısa zamanda kavuşabilirsiniz.

Evde Kaş Boyama Tarifleri

  • Orta büyüklükte kaş boyama fırçası
  • 1 adet rimel
  • Pamuk
  • Boya geliştirici
  • Boya leke sökücü
  • Tonik

Doğal yöntemler aracılığı ile gerçekleştireceğiniz kaç boyama işleminde öncelikle yüzünüzde bulunan makyaj ve kiri yıkayarak temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulayacağınız bu işlemde temizlik adımı kaş boyama işlemi için çok önemlidir. Çünkü yüzünüzde kir ve makyaj bulunuyorsa uygulanan kaç boyama işlemi etkisini kısa zaman zarfı içinde etkisini yitirmektedir.

Daha sonraki adım da kaşlarınız ile saç renginizin uyum içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz. Bu hususta özen göstereceğiniz nokta boya geliştirici renginizin saçınız ile uyum sağlamasıdır. Eğer saçlarınız sarı ve tonlarına yakın renge sahipse kaş boyanızda sarı tonlarına sahip olmalıdır. Sarı saç tonlarına sahip bayanlar kaşlarına gölgelendirme yöntemi uygulayarak marjinal bir görüntü elde edebilir.

Ardından işleme koyacağınız uygulamada derin bir kaba istenilen kaş boyası ve boya geliştiricisi ilave etmelisiniz. Bu hususta dikkat etmeniz gerek en önemli şey boy geliştiriciniz ile kaş boyasının çok iyi karışmasıdır. Bu işlem sonrasında kaşlara direkt etki etmesi adına boya işlemi bekletilmeden kaşlara sürülmelidir.

Boyanın kaş diplerine iyice girmesi adına boyayı iyice yedirerek dairesel işlemler aracılığı ile masaj uygulamasını gerçekleştirmelisiniz.

Evde kaş boyama işlemini yaklaşık 3 dakika kaşlarınızda bekleterek boyayı çıkarma uygulamasına geçebilirsiniz. Pamuk aracılığı ile gerçekleştireceğiniz çıkarma işleminde fazlalıklar pamuk ped aracılığı ile alınır. Daha sonra başka bir pamuk pede bir miktar leke sökücü dökülerek tekrar temizleme işlemi gerçekleştirilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git