Evde Saç Bakımı - saglikdas.com

Evde Saç Bakımı

Evde Saç Bakımı
11 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.020 kez okundu.

Evde Saç Bakımı Faydaları?

Kendi kendinize kolayca evde saç bakımı yaparak bütçeniz sarsılmadan göz alıcı saçlara sahip olabilirsiniz. Güneş, deniz, hava kirliliği, kozmetik ürünler, stres gibi faktörler saçın yıpranmasına ve zarar görmesine neden olmaktadır. Oysa saçları parlatmak, bakım yapmak ve onarmak için çeşitli bitkisel ürünlerden yararlanabilirsiniz. Uygulayacağınız çok basit yöntemlerle kolayca evde saç bakımı yapabilir, saçlarınıza sağlık kazandırabilirsiniz. Çok ince saçlara sahipseniz, kullandığınız şampuana 1 yemek kaşığı jelatin ilave ederek saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer saçlarınız deniz, kum, havuz, güneş ya da soğuk havalardan yıpranmışsa, 1 adet muzu iyice ezip püre haline getirdikten sonra içine 1 tatlı kaşığı badem yağını ekleyip saçlarınıza masaj yaparak yedirdikten 15-20 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Daha güçlü ve parlak saçlar için ise yoğurt sürdüğünüz saçlarınızı 20 dakika sonra yıkamalısınız. Saçlarınızın doğal, hacimli ve parlak görünmesi için uygulayabileceğiniz birçok yöntem vardır. Evde kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntemler hem zamandan, hem de paradan tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

Evde Saç Bakımı ve Saç Bakım Maske Çeşitleri

Evde bakım için zeytinyağlı maske: 2 adet yumurtayı 5 yemek kaşığı zeytinyağı ile iyice çırpıp saçlarınıza yedirdikten sonra bone ile sarın ve 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Haftada 1 defa düzenli olarak uygulanan bu yöntem ile saçlarınıza gerekli bakımı sağlamış olacaksınız.

Ballı zeytinyağı maskesi: 2 yemek kaşığı bal ile 3 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp saça sürmek de en iyi bakım yapma yöntemleri arasındadır.

1 fincan sirke ya da taze limon suyu ile saçlara masaj yapılması, saçların parlak, temiz ve bakımlı görünmesi için etkili sonuçlar doğurmaktadır.

Saç bakımı için şifalı otlardan yararlanmak, oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Fakat bu şifalı otların saç tipine uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Saç tipine uygun 1 yemek kaşığı şifalı ot ile 1 yemek kaşığı elma sirkesinin saçlara sürülmesi oldukça fayda sağlamaktadır. Evde kolayca uygulanabilen ve her evde bulunabilen bir diğer bakım maskesi için de nane ve limon kabukları kaynatılmalı, saçlar bu su ile yıkanmalıdır. Kırılan saçlar için Hindistan cevizi yağı ile limon suyu karıştırılarak saçlara sürülmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git