Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları - saglikdas.com

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları
11 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.836 kez okundu.

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Saç Boyamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Saç Boyamanın Püf Noktaları: Saçlara yapılan renk değişiklikleri kısa süre içerisinde yararlı gibi gözükse de uzun sürede zararlı etkilere yol açabilir. Bu sebeple saç boyamadan önce bilinmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Boyama işlemini saçın ne ile etkileşim halinde olduğunu bilerek yapmak gerekir. Aşağıda evde saç boyamanın püf noktaları belirtilmiştir.

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları ve Uygulaması

1-Saçı boyatmadan hemen önce saç yıkanmamalıdır. Çünkü bu durum sağlıksız sonuçlara yol açar. Kirlenmiş saçlar boyayı daha iyi emmektedir. Bu sebeple saçların boyanmadan önce yıkanmaması tavsiye edilir.

2– Saç kutusunun üzerindeki boyadan iki ton daha açık boya almanız, saç boyanızın rengine karar verirken en önemli ayrıntılardan birini oluşturmaktadır. Çünkü hiçbir zaman kutunun üzerindeki boya saça tam olarak uygunluk göstermez. Bu sebeple saç boyası alırken iki ton daha açığını almada yarar vardır.

3– Saç boyatılır boyatılmaz hemen sıcak banyo yapmamak gerekir. Çünkü saç tellerine tutunmaya çalışan boya akıp gider ve bu durum sizin için başarısız bir boya tecrübesi olur. Bu nedenle saçlar ılık su ile yıkanmalı ve böylece akması engellenmelidir.

4– Her boya markası saçınıza iyi gelir diye bir şey yoktur. Bu nedenle saçınızın kendi rengini bulabilmek için çeşitli denemeler ile doğru markayı bulabilirsiniz. Bunun için de kuaförlerden veya internetten yardım alarak denenmiş renkleri gözlemleyebilirsiniz.

5– Saç boyası alırken kesinlikle daha fazla saç boyası alınmalıdır. Çünkü boya saça yetmediği takdirde boya sonrasında saçınızda renk dalgalanmaları görülür. Bu olumsuz durumun önüne geçmek için iki kutu boya alıyor iseniz bu sayıyı üçe çıkarabilir ve saçlarınızın her bölümüne rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

6– Eğer siyahtan sarıya veya sarıdan siyaha geçiş yapacaksanız bu değişimin bir günde olmasını beklememeniz gerekir. Çünkü bu tür hızlı geçişler yapmak saçlarınızı yıpratır ve yanmasına sebep olur. Bu nedenle istediğiniz renge ulaşmak için ilk önce ara tonlara geçmeniz ve daha sonra istediğiniz renge ulaşmanız daha faydalı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git