Evde Saç Kremi Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Evde Saç Kremi Nasıl Yapılır

Evde Saç Kremi Nasıl Yapılır
11 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.105 kez okundu.

Evde Saç Kremi Nasıl Yapılır?

Saç bakımı, saçına özen gösteren herkesin üzerinde durduğu ortak bir sorundur. Saç bakımı ve temizliği iyi yapılmadığında psikolojik olarak insanı olumsuz etkileyen bir görüntü ortaya çıkar. Bu sebeple hepimiz saçlarımıza dikkat eder ve mümkün olduğunca bildiklerimiz doğrultusunda iyi bakmaya çalışırız. Bunu yaparken de en çok kullandığımız malzeme saç kremidir. Aldığımız şampuanların yanı sıra birde saç kremlerine onca para harcarız. Halbuki içerisinde nasıl malzemeler vardır, hangi kimyasallar kullanılır hiçbirini bilmeyiz. Bu noktada yapabileceğimiz alternatif çözümlerden birisine evde saç kremi nasıl yapılır sorusuna yanıt arayacağız ve çeşitli tarifler vermeye çalışacağız.

Evde Saç Kremi Nasıl Yapılır ve Saç Kremi Çeşitleri

  • Buğday Özlü Doğal Saç Kremi

Malzemeler: Yarım çay fincanı ayçiçeği yağı ve yarım çay fincanı buğday tohumu yağı.

Bütün malzemeler alınır ve uygun bir kapta karıştırılır. Ortaya çıkan karışım saç diplerine doğru, her bir saç teline ve bir miktar yanma hissedene kadar iyice sürülür. Akabinde 15 dakika beklenir ve bol suyla iyice durulanır. Aldığımız sonuç sağlıklı ve doğal görünen aynı zamanda kolay taranan saçlar olacaktır.

  • Ballı Saç Kremi

Malzemeler:1 adet yumurta, 1 çay kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı.

Uygun bir kapta bütün malzemeler karıştırılır, iyice karılan karışım saç diplerine doğru bütün saç tellerine gelecek şekilde sürülür. 10 ila 15 dakika bekletildikten sonra  saçlar ılık ve bol su ile iyice yıkanır. Hazır alınan kremlerden bir farkı olmadığını göreceksiniz.

  • Besleyen Bakım Kremi

Malzemeler: 1 çay kaşığı sirke, 1 adet yumurta, 2 yemek kaşığı kunduz yağı, 1 çay kaşığı gliserin.

Yumurta çırpılarak diğer malzemeler eklenir ve iyice çırpılarak karıştırılır. Hazır olduktan sonra saç diplerine masaj yaparak iyice yedirin. Hemen ardından saçı nemli bir havlu, bez ya da streç film ile sıkıca sarın. Bir süre bekledikten sonra ılık su ile iyice durulayın. Daha sağlıklı ve güçlenmiş aynı zamanda kolay taranan yumuşacık saçlara sahip olacaksınız.

  • Dolgunlaştıran saç Kremi

Malzemeler: 1 adet yumurta, 2 yemek kaşığı konyak.

Bütün malzeme çırpılarak birbiri ile iyice karıştırılır. Hazırlanan karışım iyice yedirilerek saç diplerine sürülür. 10-15 dakika bekledikten sonra iyice durulanır. Daha hacimli ve gür gözüken saçlara kavuşacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git