Evde Saç Nasıl Boyanır - saglikdas.com

Evde Saç Nasıl Boyanır

Evde Saç Nasıl Boyanır
12 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.435 kez okundu.

Evde Saç Nasıl Boyanır?

Saç boyalarının içinde saç tellerine tutunan pigmentler mevcuttur. Piyasada yer alan onlarca boya içerisinde bitkisel içerikli boya yoktur. Pek çok kimyasal madde barındırmaktadırlar. Bu sebeple uygulandıkları zaman hafif kaşıntıya sebep olabilirler. Ayrıca sürekli saç boyayan bayanların saç uçlarında kuruma ve kırılma görülür. Her markanın renk tonu birbirinden farklıdır. Bunun nedeni boyalarda kullanılan malzemelerin farklı olmasıdır. Ayrıca saçlarında farklı renklere sahip olmak isteyen bayanlarda olabilir. Bunlar turuncu, yeşil, mavi gibi renkler olabilir. Ayrıca saç rengini açıcı boyalarda piyasada bulunmaktadır fakat bu açıcılar saçları oldukça yıpratmaktadır. Yıpranan saç ise çok uzun zaman sonra düzelebilir. Evde saç nasıl boyanır detayları aşağıdadır.

Evde Saç Nasıl Boyanır ? Saç Boyamanın Aşamaları

  • Boyama işleminden önceki günlerde saç bakımı yapın. Saçlarınızın sağlıklı olması daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu sebeple saçları nemlendiren E vitamini, B vitamini, Hindistancevizi yağı vb. ürünlerle saçlarınıza bakım yapın. Bakımlar çözüm olmayacak gibiyse öncelikle kestirmek gerekmektedir.
  • Saç ve cilt renginizi tanıyın ve size en çok uyan rengi seçin.
  • İlk kez saç boyayacaklar yarı kalıcı veya yıkandığında çıkan boyaları tercih etmelidir. Daha kalıcı boya için damlamayan boyaları tercih edebilirsiniz.
  • Kutu üzerindeki talimatları mutlaka okuyun.
  • Saçınızı boyadıktan sonra rengini korumak için klordan ve güneşten mümkün olduğunca uzak durun, maşa, düzleştirici, saç kurutma makinası gibi aletlerden uzak durun. Boyalı saçlar için üretilmiş ürünler saçları parlak ve nemli tutmak için kullanılmalıdır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde saç nasıl boyanır tekniklerine geçmeden ve saçlarınızı boyamadan önce bileğinizin iç tarafında deneme yapın. Yanma, kaşıntı gibi belirtiler görürseniz saçınızı boyamayın. Ayrıca boyanın değeceği bölgelere vazelin sürerek daha sonra boyayı temizlemeyi kolaylaştırabilirsiniz. Boya değen yerleri temizlemek için ıslak mendil veya pamuğa döktüğünüz şampuanla boyayı silin. Önerilen süreden fazla süre boyayı saçta bekletmeyin.

Ayrıca koyu renkli saça sahip olanlar renk açıcı veya sarartıcı kullanırsa turuncu saça sahip olabilir. Normal oda sıcaklığında bir yerde işleminizi yapın, geniş ağızlı bir tarak kullanın ve eski bir kıyafet giyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git