Evde Spa Keyfi - saglikdas.com

Evde Spa Keyfi

Evde Spa Keyfi
12 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.555 kez okundu.

Evde Spa Keyfi Nasıl Yapılır?

SPA merkezlerine gidemiyorsanız sakın üzülmeyin. Artık kendi spanızı hazırlayıp günün bütün yorgunluğunu evde spa keyfi yaparak atabilirsiniz. SPA yorgunluk atma aracı olduğu gibi gerekli olan bir ihtiyaçtır. Ayrıca spa’nın verdiği rahatlıktan sonra verimin ve kişinin yaşam kalitesinin arttığı bilinen bir gerçektir. Bir spa merkezine gitmek için hem zamanınız hem de bütçeniz uygun değilse sakın üzülmeyin. Çünkü size vereceğimiz taktikler ile kendi spanızı oluşturabilirsiniz.

Evde Spa Keyfi ve İlk Adım Ambiyansı 

SPA’nın anlamı suyla iyileştirme bakımlarıdır. Öncelik olarak size bol miktarda su lazım ondan sonrada ambiyans oluşturmalısınız. Ambiyans için mumlar, farklı kokulu tütsüler ve etnik bir müzik iyi olacaktır. Aromaterapi için kullanılan mumlar stresi yok etme, canlandırma ve rahatlama amacıyla kullanılmaktadır. SPA’nızı yaparken bu malzemelerden yararlanabilirsiniz.

SPA ve Çiçek Kokuları

Doğal banyo ürünleri, mumlar ve tütsüler arasında yapacağınız bir banyo hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirecektir. Mekânınızı sanki bir SPA merkezindeymişsiniz gibi zenginleştirin. Çevrenizi çiçek bahçenize çevirin. En sevdiğiniz çiçekleri saplarından ayırarak küvetinizin içine atın. Seçtiğiniz ürünlerin sevdiğiniz çiçek kokuları olmasına özen gösterin. Banyo tozu en etkili SPA ürünüdür. Doğal menekşe ve kızıl menekşe özleri ile tek seferlik kullanımlı olan ürünler size sakinlik verecektir. Bu tarz ürünler ruhunuzun dinlenmesine ve sakinleşmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca bu tarzın banyo köpüğü ürünleri de tercih edilebilir.

Cildiniz Arındırın

Yapacağınız bir buhar banyosu vücuttaki kan dolaşımının hızlanmasına ve ölü deri hücrelerin yumuşamasını sağlar. Buhar banyosu için kaynar suyu açın ve 10 dakika boyunca suyu akıtın. Buhar dolan banyonun içine girerek cildinizin rahatlamasını sağlayın. Daha sonra peeling kremiyle cildinize masaj yaparak tüm ölü hücrelerinizi temizleyin. Vücut yağları ile vücudunuza masaj yaparak kan dolaşımınızı hızlandırın. Vücut yağları cildi besler ve yağlandırmaz. İçlerinde badem, kayısı ve jojoba özü bulunur. Banyodan sonra vücudunuzun bakımını mutlaka losyon ile tamamlayın. Cildinizin kurumasını engellemek için, cildinizi derinlemesine besleyen nemlendirici kremler seçiniz. Böylece evde Spa keyfinizin ve bakımın uzun süreli olmasını sağlarsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git