Evde Tonik Yapımı - saglikdas.com

Evde Tonik Yapımı

Evde Tonik Yapımı
12 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.324 kez okundu.

Evde Tonik Yapımı?

Cilt bakımında toniklerin amacı ciltteki gözenekleri sıkılaştırmaktır. Geniş gözeneklerin olması birçok cilt sorununun ortaya çıkmasına neden olur. bu nedenle evde tonik yapımı tariflerini kullanarak cildinizdeki sorunların önüne geçebilirsiniz.

Evde Tonik Yapımı ve Çeşitleri

Yüz için doğal tonik nasıl yapılır?

  • Yarım çay bardağı kuşburnu
  • Yarım çay bardağı su

Hazırlanışı ve uygulanması:

İlk olarak su ve kuşburnunu eşit miktarda karıştırarak demlemelisiniz. Bu karışımı demledikten sonra bir şişe içerisinde saklamanız gerekmektedir. Gece yatmadan önce bu karışımdan bir miktar alarak bir pamuğun üzerine dökün ve yüzünüze sürün. Kuşburnu bitkisi gözenekleri sıkılaştırarak cilt sorunlarının geçmesine yardımcı olur. bu maskeyi uzun süre düzenli olarak kullandığınızda gözenekler temizlenerek sıkılaşmaktadır.

Yüz bakımı için gülsuyu toniği nasıl hazırlanır?

  • Sirke (2 çay kaşığı )
  • Gül suyu (2 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanması:

Bu karışımı hazırlamak için gül suyu ile sirke karıştırılır. Daha sonra pamuk yardımı ile yüze sürülür. Özellikle ede gözeneklerin olduğu bölgeye sürülmesine dikkat edilmelidir. Bu karışımı cildinize her gün uygulamanız gerekmektedir. Sirke yüzünüze ters bir etki yaparsa bu karışımı kullanmayı bırakmanız gerekmektedir.

Maden suyundan tonik nasıl yapılır?

  • Maden suyu
  • Biberiye

Hazırlanışı ve uygulanması:

İlk olarak bir miktar biberiye bitkisi suyun içerisinde demlenir. Daha sonra içerisine maden suyu katılır ve ardından bu karışım ince delikli bir şişeye boşaltılır. Hazırlamış olduğunuz bu karışımla her gün cilt bakımı yapmanız mümkündür. Evde tonik yapımı yöntemlerinden birisidir. Maden suyunun cilde faydası çok fazladır. Gözeneklerin dolmasına yardımcı olur. biberiyenin de maden suyu gibi birçok faydası vardır. Biberiye sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesini sağlar. Bu toniği sivilceleri azaltmak için kullanmanız mümkündür.

Yüz bakımı için papatya toniği

  • Papatya
  • Su

Hazırlanışı ve uygulanması:

Bir tutam alınan papatya suyun içerisinde demlenir. Kaynayıncaya kadar suyun içerisinde bekletilir. Ardından ılıması için papatyalı su karışımı bir miktar beklenir. Daha sonra papatya süzülerek geride kalan su şişenin içerisine konur. Her gün düzenli olarak kullanıldığında kalıcı etki sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git