Evde Yapılabilecek Çeşitli Maskeler - saglikdas.com

Evde Yapılabilecek Çeşitli Maskeler

Evde Yapılabilecek Çeşitli Maskeler
12 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.135 kez okundu.

Evde Yapılabilecek Çeşitli Maskeler?

Evde yapılabilecek çeşitli maskeler aracılığı ile kısa zaman zarfında kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Tüm kimyasal madde kullanımını geride bırakacak bu maskeler aynı zamanda sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile ciltte onarım serecinin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Cildi yenileyerek kusursuzluğu hedef alan bu maskeler aynı zamanda organik ürün kullanımını desteklemektedir.

Evde Yapılabilecek Çeşitli Maskeler ve Temizleyici Maske Yapımı:

  • Yulaf ezmesi (1 bardak)
  • Süt (yarım bardak)
  • Badem yağı (3 damla)
  • Yumurtanın beyazı (1 adet)

Mükemmel temizleyici maske yapımı için öncelikle yulaf ezmesini blender aracılığı ile karıştırın. Daha sonra karışımın içerisine yarım bardak süt, 3 damla badem yapı ve bir adet yumurtanın beyazını ekleyerek harmanlayın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize ince bir tabaka halinde sürün. Yaklaşık 20 dakika bekleme süresinin ardından cildinizi ılık su aracılığı ile yıkayabilirsiniz. Bu işlem sonrasında doğal maden suyu ve gül suyu ile cildinize tonik yapabilirsiniz. Cildin sıkılaşmasını sağlayarak gözeneklerin açılarak temizlenmesini destekleyen bu maske ile sağlıklı bir cilt tipine sahip olabilirsiniz.

Şeftali ve Brendi Konyak Maskesi:

  • Brendi ( 1 yemek kaşığı)
  • 1 adet şeftali

Şeftali ve brendi konyak maskesi için öncelikle bir adet şeftali belender aracılığı ile püre haline getirilir. Bu işlem sonrasında şeftali püresinin içerisinde brendi konyağı ilave edilerek karıştırılır ve cilde sürülür. 25 dakika sonra cilt yıkanarak temizlenir.

Evde Yapılabilecek Muz maskesi:

  • 1 adet muz
  • 1 çay kaşığı bal

Cildi yenileyerek ferahlamasını sağlayan muz maskesi için öncelikle 1 adet muz blender arcılığı ile püre haline getirilir. Bu işlem sonrasında püre halindeki uzun içerisine 1 çay kaşığı bal ilave edilerek karıştırılır. Sizlerde evde yapılabilecek maskeler aracılığı ile kusursuz cilt tipine sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git