Eyeliner Nasıl Sürülür - saglikdas.com

Eyeliner Nasıl Sürülür

Eyeliner Nasıl Sürülür
17 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.188 kez okundu.

Eyeliner Nasıl Sürülür?

Kadın güzelliği denilince yapılan sade bir makyaj her şeyin ötesinde bakımlı bir hava vermektedir. Aşırı yapılan makyajlar ise gayet yapay durmakta ve çok fazla kabul görmemektedir. Son dönemlerde popülerlik kazanan eyeliner tek başına bile komple yapılan makyajın yerini tutabilmektedir. Tabi ki doğru yapıldığı zaman bu mümkün olabilmektedir. Eyeliner nasıl sürülür bu yazıda detaylı olarak anlatılacaktır.

Kadınlar için göz makyajı, bir nevi vazgeçilmez öğelerdendir. Hatta kültürel ve etnik manada bile çeşitlilik ihtiva etmesi bakımından da oldukça zengin bir makyaj çeşididir. Eyeliner ise göz makyajında gelinen son nokta sayılabilir. Saten yumuşaklığında olan ve rahatça göz kapağı üzerinde kayarak sürülebilen eyelinerin normal ve likit olmak üzere farklı formlarda da görebilmekteyiz. Eyeliner nasıl sürülür konusundan ne tarz etki için hangi eyeliner cinsinin kullanılmasının gerektiği bilinmelidir. Manalı, ince ve ayırt edilebilen bir makyaj istiyorsanız likit eyeliner kullanmak yararınıza olacaktır. Yoğun bakışlar istiyorsanız da yumuşak eyeliner tercih etmelisiniz. Eski bir hava yaratarak bakışlarınıza nostalji unsuru katmak için ise jel kıvamındaki eyelinerlar iş görecektir.

Eyeliner son moda ve düzgün kullanıldığında harika etkiler yaratabilen bir makyaj ürünüdür. Ancak doğru sürülemediği takdirde estetikten oldukça uzak bir görünüm elde edilir. Bunun için ise eyeliner sürerken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle istenilen form için doğru eyeliner cinsini seçmelisiniz. Eyelinerınızın akmamasına ve dağılmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca sürme işlemi esnasında göz kapağı hareket ettirilmemeli ve düz tutulmaya çalışılmalıdır. Eyelinerın göz  kapağıyla eşit seviyede tutulması, ne çok aşağıda ne de çok yukarıda tutulmaması gerekir. Sürme işlemi göz pınarından başlamalıdır. Eyeliner hattınızı tek seferde çizmek zorunda değilsiniz. Kirpiklerinizin köklerine belirli aralıkta noktalar koyarak daha sonra sanki bir boyama kitabındaki karakter gibi noktaları birleştirerek daha kusursuz bir çizim elde edebilirsiniz. Daha sonra da isterseniz kuyruk kısmını uzatabilir ya da kendi sanat ve estetik anlayışınıza göre eyeliner sürme işlemini bitirebilirsiniz. Pratik yaptıkça eyeliner sürme beceriniz daha da gelişecek ve hatta yeni modeller üretme kapasitesine de gelebileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git