FeridunKunak Ayak Mantarı Tedavisi - saglikdas.com

FeridunKunak Ayak Mantarı Tedavisi

FeridunKunak Ayak Mantarı Tedavisi
4 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.693 kez okundu.

Feridun Kunak Ayak Mantarı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ayak mantarı pek çok insanın mustaripolduğu, sık karşılaşılan bir cilt problemidir. Özellikle yetişkin insanlarda görülen ayak mantarı, kolay tedavi edilmesine rağmen çok sık tekrarlaması nedeniyle kesin çözüme kavuşması zor olan bir sorundur.

Kişisel eşyaların ortak kullanılması nedeniyle bulaşan ve tekrarlayan ayak mantarı problemi bazı durumlarda deterjanlar, sular, sentetik çoraplar gibi etkenler sebebi ile de oluşabilmektedir.

FeridunKunak ayak mantarı tedavisi için özel olan bir karışım geliştirmiş ve ayak mantarlarında görülen kaşıntılar ve cilt hasarlarına karşı tedavi edici özelliği olan bitkisel bir çözüm bulmuştur.

Ayaklarda ve özellikle ayak tırnaklarında görülen, oldukça rahatsız edici mantar problemi için karışım şu şekildedir:

  • 1 çay bardağı sirke veya limon suyu
  • 2 tatlı kaşığı tuz
  • 2 tatlı kaşığı karbonat
  • Pamuk ve sıcak su

Ayaklarınızda mantar problemi olan bölgeler sirke ya da limonla ovulup daha sonra ılık su içerisine yukarıda belirtilen ölçülerde tuz, sirke ve karbonat eklenerek, oluşturulmuş karışım içerisinde ayaklar bekletilmelidir. Bekleme süresi en az 10 dakika ya da 15 dakika olmalıdır. Ayak mantarı problemlerinde etkisi gerçekten görülmüştür.

FeridunKunak ayak mantarı tedavisi için başka bir yöntem daha geliştirmiştir.

  • 1 adet kuru incir
  • Yarım tatlı kaşığı kına
  • 1 çay bardağı sirke ya da limon suyu
  • Sargı bezi

Öncelikle bir adet kuru incir ortasından kesilerek, içerisine belirtilen miktarda kına koyulur. Daha sonra ayak tırnaklarınızda sorun olan bölge limon yada sirke yardımıyla ovularak, hazırlanan incir sorunlu bölgeye yerleştirilir. Ayağınızı bir sargı beziyle sarıp çorap giymeli ve gece boyunca bu şekilde bekletmelisiniz. Sabah ayaklarınızı ılık suyla yıkamanız yeterlidir. Bu uygulamayı 2 gün ara ile tekrar etmeniz gerekir.

Özellikle yetişkin erkeklerde görülen ve yaz aylarında daha çok kaşıntı ve acıyla rahatsızlık veren ayak mantarları için pek çok ilaç mevcuttur. Ancak ayak mantarları sık tekrarlayan bir problem olduğundan, kesin çözüme kavuşmak hiç de kolay olmamaktadır.

Ayak mantarları için geliştirilmiş bu doğal reçeteyi belirtilen miktarlarda ve süreyle kullanarak, bu büyük sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git