Fibrocell Kök Hücre Tedavisi - saglikdas.com

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi
18 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.270 kez okundu.

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Cilt kendisini daima yeniler. Ancak orta yaşlara gelindiğinde, cildin kendini yenileme hızı düşer. Bu gibi durumlarda bayanlar, yüzlerine maske, peeling ve daha birçok yöntem denerler. Fakat bazen bu yöntemler, yetmeyebilir. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren fibrocell tedavisi, bu yöntemleri geride bırakacaktır.

Fibrocell Tedavisi Nasıl Olur?

Fibrocell tedavisinin açılımı kök hücre tedavisidir.

Fibrocell, dokularda meydana gelen sorunları ve değişiklikleri, tedavi etmekte kullanılır. Ciltte son derece etkili bir çözüm sunan fibrocell kök hücre tedavisi, çok hassas bir uygulamadır. Bu nedenle mutlaka uzman bir doktor tarafından uygulanmalıdır.

Fibrocell kök hücretedavisini yapmak için öncelikle, kulak arasından bir doku örneği alınır. Bu doku laboratuvarlarda çoğaltılır ve yeteri kadar süre geçtikten sonra, vücuda enjekte edilir. Vücuda enjekte edilen bu hücreler, yaraların iyileşmesinde etkili bir şekilde rol oynar.

Kök hücre tedavisini, cildinizle ilgili tüm sorunlarda uygulayabilirsiniz. Yanık izlerinin yok olmasında, kırışıklıkların azalmasında, sivilce izlerinde, yara izlerinde, cerrahi operasyon izlerinde ve daha birçok sorunda tercih edilmektedir. Fibrocell ile bu sorunlar ortadan kaybolmakta, güzelliğinizi daha da ön plana çıkmaktadır.

Kök hücre tedavisi 4 aşamada tamamlanabilir. Birinci aşamada kulağınızın arka kısmından 2 – 5 mm arasında değişen bir doku örneği alırlar. Bu işlemi yaparken lokal anestezi ile hissizleşmenizi sağlarlar. Alınan doku örneğini çoğaltırlar. Bu işlem yaklaşık olarak 1 ay sürer. İkinci aşamada çoğalmış olan hücreler ( yaklaşık olarak 20 – 40 milyon arsı fibroflast ) cildinize mezoterapi yöntemi kullanılarak, enjekte edilir. Bu işlem 1 ay aralıkla tekrar edilir ve tedavi bitiminde gözle görülür değişiklikler, elde edilir.

Kök hücre tedavisi, diğer cilt bakımlarına göre daha masraflıdır. Profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle birçok hasta, bu tedavi yöntemine tedirginlikle yaklaşmaktadır.

Fibrocell tedavisi, yaklaşık olarak 4 – 5 ayda tamamlanır. Etkisi ise cilt yapınız ve metabolizmanız doğrultusunda, 2 – 4 yıl arsında değişebilir. Tedavi sürecinin tamamen bitmesi için, 8 aylık bir süre gerekmektedir. Ancak ayın sonunda, cildiniz maksimum kapasitede düzelmiş olacak ve eskisinden daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git