Fondöten Nasıl Sürülür - saglikdas.com

Fondöten Nasıl Sürülür

Fondöten Nasıl Sürülür
13 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.428 kez okundu.

Fondöten Nasıl Sürülür?

Kadınların makyajının olmazsa olmazı fondöten, makyaj için düzgün bir fon sağlar ve makyajımızı bütünler. Ancak fondöten seçimi ve uygulamasıyla ilgili birçok kriter vardır. Doğru renklerin seçimi, doğru miktarda ve doğru yerlere uygulamak makyajı mükemmel yapabileceği gibi bunların yanlış uygulanması makyajı mahvedebilir. Fontöten nasıl sürülür detayları aşağıdadır. Fondöten alınırken renk seçimine çok dikkat edilmelidir örneğin;  fondötenimizi yaz aylarında alıyorsak biraz daha koyu fondötenlere yönelmek daha iyi olacaktır çünkü gün içinde güneşe maruz kalan cildimiz bronzlaşınca fondötenin daha açık renkli gözükmesi kötü bir görüntüye yol açacaktır. Aynı şekilde kışa girerken ise daha açık renkli fondötenlere yönelmeliyiz çünkü yaz bittikten sonra git gide deri rengimiz açılacak ve yüzümüzde bir maske varmış gibi kötü bir görünüme neden olacaktır. Tabi ki fondöten alırken testerlerı bilek içine uygulamalı ve gün ışığında nasıl durduğuna bakılmalıdır.

Elbette ki fondötenin nasıl olduğu da çok önemlidir. Sıvı stik ve pat fondötende yoğunluklarına göre ayrı ayrı aplikatörler kullanılmalıdır. Örneğin; akışkan fondötenlerde fırçadan faydalanılır hatta nemli bir fırça yüzeyde daha kolay hareket etmeyi sağlayacaktır. Stik fondötenlerde ise ıslatılmış bir sünger kullanmak faydalıdır. Burun kenarlarına daha iyi ulaşacaktır. Pat fondötenlerde ise daha çok yassı küt uçlu fırçalar kullanmak yarar sağlayacaktır. Daha sonra uygulamaya geçerken sıvı fondötende uygulamak istediğimiz alana sıktıktan sonra, parmaklarla küçük noktalar halinde yaydıktan sonra nemli olan fırça yardımıyla dairesel hareketler uygulanarak dağıtmak en mükemmel sonuca ulaştırır. Fırça en küçük gözeneklere, kıvrımlara bile nüfuz edecek ve hiçbir birikme kalmayacak şekilde oldukça doğal bütün bir görünüm elde edilecektir. Batone yani stik fondötende ise ıslatılmış sünger yardımıyla tampon hareketler le fondöten sürülüp kolayca uygulanır. Oldukça ince bir tabaka halinde uygulanmış olduğu için doğal bir görünüm elde edilecektir.

Fondöten Nasıl Sürülür ve Faydaları Nelerdir?

Pat fondötende ise özel fırçasıyla alınıp yüzeye uygulamak en küçük girintilere bile ulaşmak mümkün olacaktır. Fondöteni parmakla uygulamak gözeneklere ulaşmayı engelleyecektir. O yüzden en mükemmel sonuç doğru aplikatörle alınır. Tabi ki aplikatorler kadar uygun miktarda önemlidir. Eğer çok fazla fondöten kullanılırsa yapılan mimikler sonucunda birikmelere yol açıp makyajın birden doğallıktan uzaklaşmasına yol açabilir. Aksi durumda az kullanılmasında ise ton farklılıkları yada lekelerin tam anlamıyla kapatılmaması makyajımızın yarım kalmasına neden olabilir.

Yüz tipini tanımak ve ona göre makyaj yapmak önemlidir. Gittikçe popülerleşen kontur makyaj ise yüz hatlarına yeni bir görünüm sağlayabilmektedir. Kontur makyaja göre küçük gösterilmesi gereken yerlere daha koyu renk öne çıkarılması gereken yerlere ise daha açık renk fondöten uygulayarak ve bu iki renk fondöteni güzelce kaynaştırarak mükemmel bir sonuç elde edilmektedir. Küçük gölge oyunlarıyla büyük alın, çene ya da burunlar daha küçük gösterilebilir ve kişi estetik operasyon geçirmişçesine iyi bir görünüm sağlayabilir. Mesela elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak bu yolla mümkündür. Elmacık kemiklerinin daha parlak ve açık renkte olması kişiye daha dinamik bir hava katıp olduğundan daha genç görünmesine yardımcı olacaktır. Fondöten nasıl sürülür detaylarını öğrendiniz, uygulananız dileğiyle.

Bir başka önemli unsur ise pudra seçimidir. Fondöten uygulandıktan sonra pudra uygulayıp sabitlememek makyajın kısa sürede akıp gitmesine ve tüm günün berbat olmasına neden olabilir. Yine bunun için cilde en uygun renkte bir pudra seçilip gereken miktarda uygulanmalıdır pudra aynı zamanda parlamaları önleyerek daha duru, sağlıklı ve sakin bir cilt izlenimi verecektir. Yaz aylarında ise terlemeye bağlı parlamaları en aza indirip makyajı sabitleyecek ve mükemmel görünüm sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git