Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır
13 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.205 kez okundu.

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Makyaj yapımında fondöten seçimi oldukça büyük önem taşımaktadır. Yüz lekelerini, renk farklılıklarını ve kusurlarını ortadan kaldırarak ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlar. Fondöten makyajın bozulmasına izin vermez. Yüze sürülen allığın daha güzel görünmesini sağlar. Fondöteni cildinizin tipine göre almalısınız. Bundan dolayı kadınların yanlış bir seçim yapmalarını engellemek için fondöten seçimi nasıl yapılır yazımızı hazırladık.

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Etmeli

  • Cilt Renginiz: Cilt rengini bilmek kişinin doğru fondöten seçmesine yardımcı olacaktır. Cilt rengini belirlemek için ışık altında fondöteni deneyin. Gün ışığında seçilen renk en doğru renktir. Ürünü aldığınız yerdeki aydınlatmaya dikkat edin. Cilt renklerini belirlemede kullanılan seçenekler; pembe, buğday rengi bu renkte hiç allık görünümü bulunmaz, porselen rengi açık ama soluktur ve zeytin ise küllü yeşilimsi bir renktir.
  • Fondötenin Rengi: Teninizin rengini değiştiremeyeceğinize göre bu durumda fondöten renginizi değiştirebilirsiniz. Koyu tene açık ve açık tene koyu bir fondöten sürmeniz yüzünüzde sırıtacaktır. Renkleri düzgün bir şekilde seçmek için bileğinizin iç kısmına renkleri sürünüz. Renklere gün ışığında bakarsanız doğru rengi seçebilirsiniz. Cildinize kışın ve yazın uygulayacağınız ürünler farklı olacaktır. Renkler yüzün her bölgesinde eşitlik göstermez.
  • Cilt Yapısına Uygun Fondöten Seçimi: Fondötenler su bazlı, yağsız, yağlı, pudra veya susuz olurlar. Fondöten seçimini cildinize göre yapınız. Makyaj yaparken cildinizi durumu önemli bir rol oynamaktadır.

Kuru Ciltler İçin Yağlı Bazlı Fondötenler

Bu fondötenler yağlı ve yoğun kıvamlıdır. Krem tarzında oldukları için emilimleri kolaydır. Bu tür fondötenlerde su bulunduğu için su buharlaşır ve cilde doğal bir görünüm verir.

Normal ve Kuru Ciltler İçin Su Bazlı Fondötenler

Bu fondötenlerde yağ oranı az, su oranı fazladır. Normal ciltler için idealdir. Ciltte uzun bir süre kalır. Sıvı bir ürün olduğu için cildi parlak gösterir.

Hafif Yağlı ve Normal Ciltler İçin Pudra Bazlı Fondötenler

Sıkıştırılmış pudradan üretilen bu fondötenler kremsi yapısından dolayı cilde rahatlıkla uygulanır. 2 veya 3 saatte bir yenilenmesi gerekir. Çünkü ciltte kurur ve kötü bir görünüm sergiler. Karma ve az yağlı cilde sahip olanlarda kullanabilir.

Akneli ve Yağlı Ciltler İçin Yağsız Fondötenler

Mineral ve bitkisel yağ içermeyen bu fondötenler cilde en kolay sürülebilen türlerdir. Sürüldüğü zaman renk değişimi olabilir. Ciltte kalma süresi diğerlerine göre kısadır.

Özel Günler İçin Susuz Fondötenler

Bu fondötenler akmaz ve erimez. Fondöteni yüzünüzden makyaj temizleme malzemesi kullanmadan asla çıkaramazsınız. Yüzünüzde cilt problemleri varsa bunları kapatmak için bu fondöten birebirdir. Yukarıda saydığımız maddeler fondöten seçimi nasıl yapılır sorularınıza cevap niteliğindedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git