Fondöten ve Pudra Seçimi - saglikdas.com

Fondöten ve Pudra Seçimi

Fondöten ve Pudra Seçimi
13 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.212 kez okundu.

Fondöten ve Pudra Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru fondöten ve pudra seçimi aracılığı ile sizlerde kusursuz makyaj uygulamasını işleme alabilirsiniz. Makyaj uygulamasında en adımlar arasında yer alan fondöten ve pudra seçimi ten renginizin bir ton koyusunda tercih edilmelidir. Kusursuzluğu yakalamak adına biçilmiş bir kaftan olan fondöten ve pudra seçimi cildinizdeki lekelerin yok olmasını sağlayarak porselen görünüme sahip olmanızı sağlar. Marjinal bir makyaj için gerekli olan fondöten ve pudra aracılığı ile doğal bir görünüme kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Fondöten uygulamasını işleme almadan önce kesinlikle yüzünüzün temiz olmasına özen göstermelisiniz. Özel jeller aracılığı ile temizlik işlemini gerçekleştirdikten sonra doğal maden suyu ve gül suyu aracılığı ile cildinize tonik uygulayabilirsiniz. Bu süreç sonrasında cildinizde hangi makyaj malzemesini nasıl kullanacağınız makyajınızın kusursuz olarak gerçekleşmesi için oldukça önemlidir. Yaz aylarında cilt yapınızı korumak adına fondöten seçiminde dikkatli davranmalısınız. Eğer yağlı cilt tipine sahipseniz kesinlikle fondöten kullanımınızı pudra aracılığı ile desteklemelisiniz. Uygulamaya alacağınız bu işlem cildinizin parlamasını önleyecektir.

Fondöten ve Pudra Seçimi Cilde Etkisi

Yaz mevsiminde tercih edeceğiniz fondöten seçimi kesinlikle yağsız ve suya dayanıklı türden olmalıdır. Kusursuzluğu yakalamanız adına önemli adımlar arasında yer alan fondöten seçiminde dikkatli davranmalısınız. Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarına cilt maruz kalır. Bu tür problemlerle beraberinde gelen terleme sorunu da makyaj ile karışarak kötü bir görüntünün oluşmasına sebep olmaktadır. Bu sorunları engellemek adına tercihinizi ince yapılı fondötenlerden yana kullanmalısınız. Eğer cildinizi koruyarak etkili kapatma özelliğine sahip bir fondöten arıyorsanız BB kremlerden de yararlanabilirsiniz. Güneşin zararlı etkilerinden cildi koruyarak beslenmesini sağlayan BB kremler aynı zamanda kırışıklıkların da giderilmesi için oldukça idealdir. Doğru fondöten seçimi gerçekleştirmek istiyorsanız sizlere önereceğimiz adımları dikkate almalısınız. Eğer beyaz ten rengine sahipseniz seçiminizi sıcak tonlar sahip pudra ve fondötenlerden yana kullanmalısınız.

Fondöten uygulamanız da iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız uygulama öncesinde ellerinizi ıslatın ve parmak uçlarınız aracılığı ile fondöteni cildinize iyice yedirin. Bu işlem öncesinde kullanacağınız makyaj bazları fondöteninizin daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Sizlerde doğru fondöten ve pudra seçimini gerçekleştirerek kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git