Formda Kalmak İçin - saglikdas.com

Formda Kalmak İçin

Formda Kalmak İçin
13 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 926 kez okundu.

Formda Kalmak İçin Çeşitli Diyetler

Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte kadınlarda hızlı bir şekilde forma girme bilinci gelişir. Çeşitli diyetler ve spor sayesinde kısa sürede forma kavuşmak mümkündür. Fakat önemli olan formda kalmak için ne yaptığınızdır. Kısa sürede elde edilen fit bir vücut, yine kısa sürede kaybedilebilir. Bu sebeple belirli bir forma girmeye çalışırken yavaş ve dengeli hareket etmek gereklidir. Bu yazıda sizlere, formda kalmak için ne yapmanız gerektiğini açıklayacağız. Çevremizi sayısız diyet programları sarmış durumdadır. Bazı kişilerde, yeni çıkan bütün diyetleri deneme hastalığı oluşmuş durumdadır. Bu oldukça sağlıksız bir yaklaşımdır. Her bireyin metabolik yapısı farklıdır ve farklı bir diyet programına ihtiyacı vardır. Kişinin metabolik hızı, vücut kitle endeksi, yaşı ve sağlık durumu, diyet programını etkilemektedir. Bu sebeple bir diyetisyene başvurarak kendiniz için en ideal diyet programına yönelmeniz en doğrusudur.

Formda Kalmak İçin Diyet Farklılığı

Belirli bir forma kavuşmak için öncelikle yeme içme alışkanlıklarının değiştirilmesi gerekir. Özellikle yaz aylarında, beslenmenin ince bir şekilde ayarlanması gereklidir. Şekerli gıdalar, kızartmalar, hamur işleri, pakete girmiş tüm gıdalar ve alkollü içecekler, uzak durmanız gereken besinlerin başında gelir. Yeşil sebzeler, et, süt, yumurta, kalorisi az meyveler, tam tahıllar ve baklagiller ise rahatlıkla tüketebileceğiniz besinleri oluşturmaktadır. Antioksidan ve lif bakımından zengin gıdaları tüketerek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Ayrıca kalsiyum değeri yüksek olan süt ürünleri de yine formunuzu korumada yardımcı besinler arasındadır.

Dengeli bir şekilde ayarlanmış beslenmenin yanında düzenli olarak spor yapmak da gereklidir. Sporun fazla abartılmasına gerek yoktur. Spor hakkındaki en önemli husus, düzenli olarak yapılmasıdır. Her gün düzenli olarak yapılan yarım saatlik kardiyo antrenmanı sayesinde kısa sürede kilo verebilir, istediğiniz görüntüye kavuştuktan sonra yine bu yöntemle formunuzu koruyabilirsiniz. Piyasada hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan birçok ürün vardır. Çoğunlukla hap formunda olan bu ürünleri kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz. İç organları ve metabolizmayı ciddi derecede hasara uğratan bu haplar, kısa sürede kilo verdirmede etkili olsa da sağlığınızı ciddi bir şekilde tehdit ederler. Ayrıca bu haplar sayesinde hızlı bir şekilde verilen kilo, hapı kullanmayı bıraktıktan sonra yine hızlı bir şekilde geri gelmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git