Foto Epilasyon - saglikdas.com

Foto Epilasyon

Foto Epilasyon
13 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.159 kez okundu.

Foto Epilasyon Önemi

Çok bilinmeyen bir yöntem olan foto epilasyonun iki çeşidi vardır. Foto epilasyonlardan biri Photo IPL ve lazer sistemleridir. İki yöntem arasındaki fark ise foto cihazında ara ara elektromanyetik dalga verilmesi ancak lazer ışıkta tek bir ışında yüksek dalga boy farkının olmasıdır. Görünüm açısında da ikisinin arasında çok fark vardır. Ancak bu iki üründe de etki aynı olmaktadır. Dünya çapında foto lazer IPL olarak adlandırılan bu cihazlar gözü ışıktan koruyarak lazerden farklı bir uygulama yol çizer. Işık dalgaları için uygun aralık 600 ile 1200 dalga boyu arasındadır. Bu aralıkta derinin daha derinlerine inilerek daha iyi bir sonuç elde edilir. Bu işlem sırasında kullanılan en uygun renk kırmızı ışıktır. Dalga boyu sayesinde daha iyi sonuç alınır. Bu rengin dalgaları cilde zarar vermeksizin kan damarlarını etkilemez. Hemoglobinin rengi kırmızı olduğu için kırmızı ışınlar kana zarar vermez. Kan dokusuna zarar vermediği için iyi bir yöntemdir.

Foto Epilasyon Yöntemleri

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta foto epilasyonu yapan kişinin ışık miktarını iyi ayarlaması gerekmektedir. Eğer bu seviyeyi ayarlayamaz ise kıl kökleri yanmaz ve epilasyon sonuç vermez veya cildinizde yanıklar oluşur. Lütfen bu durumu göz önünde bulundurarak epilasyon merkezinizi çok iyi seçiniz. İşlem yaparken kesinlikle cilt soğutulmalıdır. Soğutulmadığı takdirde epidermis tabakası zarar görür. Ciltte ya beyazlamalar ya da koyu lekelenmeler meydana gelir. Ancak soğutma işlemi çok önemlidir. Yeterince cilt soğutulmalıdır. Kesinlikle bu işlem yapılmak zorundadır. Cildinizde bu işlem yapılmadığı takdirde çok büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Işın miktarı kademli olarak arttırılmalıdır. Cildin rengine ve kılın rengine göre ışık dalga boyu uygun olmalıdır. Işın boyunu ayarlamak için kesinlikle cımbızla kıl kökleri kontrol edilmelidir. Acı vermeden cımbız yardımıyla kıl çekiliyorsa o ışın doğru ışındır. Işığın kademeli olarak arttırılması teninize zarar vermeyecektir. Epilasyondan iyi bir sonuç olmak için kıl yapınız çok önemlidir. Foto epilasyon renksiz kıllarda iyi sonuç vermemektedir. Kıl renginiz ne kadar koyu ise başarı o kadar çok artmaktadır. Epilasyonu yaptıracağınız yer bu yüzden çok önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git