Fransız Manikürü Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır
14 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.194 kez okundu.

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde oldukça moda olan ve herkesin kolayca yapabileceği Fransız manikürü, oldukça güzel görünümü ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. En kısa tanımı ile tırnak uçlarının beyaza boyanmasıdır. Sizler için Fransız manikürü nasıl yapılır? Aşama aşama araştırdık. Kuaföre gitmeden de yapabileceğiniz ve sanki kuaförde yapılmış gibi gözüken manikürü yapmak, oldukça kolay.

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri?

  • French manikürünü uygulamak için, tırnak boyunuzun mutlaka uzun olması ve etinizi geçmesi gerekir.
  • Maniküre başlamadan önce, tırnağınızda oje kalıntıları varsa temizleyin. Daha sonra bir kâsenin içine sıcak su koyun ve içine sabun ilave edin. Ellerinizi bu sabunlu suyun içerisinde, bir süre bekletin.
  • Ardından suda bekleyen ve yumuşamış olan tırnak etlerinizi, geriye doğru itin. İsterseniz dikkatlice kesebilirsiniz. Ancak geriye doğru itmek daha sağlıklıdır. Kesme işlemini evde yapmak, pek doğru olmaz.
  • Daha sonra tırnaklarınızı törpüleyin. Ancak çok kısa olmamasına, özen gösterin ve genellikle tırnak uçlarını törpüleyin.
  • Törpüleme işleminden sonra, asıl işleme başlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak tırnak aralarınıza pamuk yerleştirin ve tırnak uçlarınıza koyu beyaz oje sürün. İsterseniz bu işlemi tekrar yapabilirsiniz. İkinci kat ojeyi de sürdükten sonra, kurumasını bekleyin.
  • Ardından tırnaklarınızı açık pembe renkte, oje sürün ve bu ojenin de kurumasını bekleyin.
  • Manikürünüzün daha da güzel görünmesi için de parlatıcı sürmeyi ihmal etmeyin.

Fransız ( French ) Manikürü Yapmanın Pratik Yolu

Bu manikür türünde, sürdüğünüz beyaz ojenin tırnağınızın diğer kısımlarına taşmaması, çok önemlidir. Taştığı zaman kötü bir görünüm oluşur. Bunu önlemek için de eczanelerde satılan manikür setlerinden yardım alabilirsiniz. Çünkü taşmasını önlemek oldukça zor bir işlemdir ve evde daha fazla zorlanabilirsiniz. Satın alacağınızın bu setlerin içinde tırnak uçlarınıza yapıştıracağınız, yapıştırıcılar vardır. Bu yapıştırıcılar sayesinde Fransız manikürünü yapmak, daha kolay olacak ve bu sayede kusursuz bir şekilde manikür yapmış olacaksınız.

Fransız manikürünü yaparken kullanmanız gereken asıl renk, açık pembedir. Ancak hayal gücünüzü kullanarak, farklı tarzlar yaratabilir ve şık görünümler ortaya çıkarabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git