Funda Çayı İle Zayıflama - saglikdas.com

Funda Çayı İle Zayıflama

Funda Çayı İle Zayıflama
14 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.070 kez okundu.

Funda Çayı İle Zayıflama?

Funda, çok dallı çalı formunda yıl boyu yeşil kalan bir bitkidir. İğneye benzer yaprakları vardır. Çiçeği pembe ve mor arasıdır. Yaz aylarında çiçek açar. Birkaç Akdeniz adası dışında Avrupa’nın büyük bir bölümünde, Rusya’da, Kuzey ve Amerika’nın Atlantik kısmında yetişir. Temmuz, ağustos, eylül ve ekim aylarında toplanır, kurutulur. Uzun ömürlü bir bitkidir. Günümüzde birçok bitki çayı ile zayıflamak mümkündür. Funda çayı ile zayıflama ülkemizde henüz popüler olmamıştır fakat değeri yine de gün geçtikçe artmaktadır. Funda çayı, süpürge otu adıyla da kullanılmaktadır.

Amerika’da obez insanlar üzerinde yapılan bir araştırmada uzmanlar, son 4-5 yılda kullanılan funda çayı ile zayıflayan insanlar olduğunu açıklamıştır. Buna göre kilo vermede zorlanan insanların funda çayı sayesinde kolayca zayıflayabileceği ortaya çıkmış oluyor. Funda çayı doğal olduğu için zararı yoktur ve kullanan insanlar olumlu sonuçlar almıştır. Fakat abartıldığı takdirde kötü sonuçlar doğurabilir. Funda çayıyla zayıflamayı hızlandırmak için funda çayının içine zencefil çayı ve yeşil çay eklenebilir.

Funda Çayı İle Zayıflama Yöntemi

Funda çayının asıl kullanım amacı zayıflama olsa da zayıflamanın dışında da birçok yararı vardır. Anne sütünü arttırması, böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olması, idrar söktürücü olması, kas ve eklem ağrılarını kesmesi, iltihabı kurutucu özelliği olması, ishali kesmesi, öksürük ve soğuk algınlığına iyi gelmesi, uyku problemlerinde uyku getirmesi başlıca özellikleri arasında bulunur.

Funda çayı hazır poşet çay olarak satılır. Aktarlardan temin edilebilir. Eğer bu şekilde hazır olarak bulma imkanınız yoksa funda yapraklarını kurutarak kendi bitkisel çayınızı elde edebilirsiniz. Çay suyu gibi çaydanlıkta kaynatılmış olan suya aktarlardan alınan veya kendi imkanlarınızla kuruttuğunuz funda yapraklarını atıp, 2-3 dakika daha kaynatınız. Daha sonra altını kapatınız. Ortalama 15-20 dakika bekleterek demleyiniz. Çayınız bu şekilde içime hazır hale gelir. Funda çayı ile zayıflamak için aç karnına sabah ve akşam iki bardak olacak şekilde tüketebilirsiniz. Yukarıda da belirtildiği gibi etkisini arttırıp tadını daha hoş bir hale getirmek için mate yaprağı ve yeşil çay ilave edilerek içilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git