Funda Çayı - saglikdas.com

Funda Çayı

Funda Çayı
14 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 964 kez okundu.

Funda Çayı Önemi

Amerika’da birçok zayıflama merkezinde kullanılan ve ünlü kimselerin kullanıp zayıflaması sonucunda güvenilirliğini arttırmış olan funda çayının, diğer bir adıyla süpürge otunun faydasını iki ayın sonunda fazlası ile görebilirsiniz. Amerika’da obez insanların sayısı fazla olduğu için uzmanların araştırmaları sonucunda dört veya beş senede bu kişilerin funda çayı ile zayıfladıkları kanıtlanmıştır. Birçok ülkede de funda çayı zayıflama yönünden ilk sıraları almıştır. Günde üç bardak, sabah öğle, akşam olmak üzere tüketilebilir. İki ay süresince zayıflamaya yardımcı olan bu funda çayı kürünü uygulayabilirsiniz. Bu çay içilip tüketildiğinde vücuda bilinen bir zararı olmamıştır. Ancak iki ay kadar kullanımdan sonra funda çayını içmeye on beş günlük ara vermeniz ve daha sonra devam etmeniz daha iyi olacaktır. Aşağıda funda çayının faydaları, hazırlanışı ve ne zaman içilmesi gerektiği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Funda Çayı ve Yararları Nelerdir?

  • Bu çay vücuttaki yağları yakma için metabolizmayı hızlandırır ve de vücuttaki yağ dengesini eşitleme gibi yarar sağlar.
  • Funda çayı yenilen öğünün yağa çevrilmesini önler ve yağ oluşmadan vücuttan dışarı atar.
  • Ayrıca funda çayının sindirim sistemini düzene sokma gibi faydası vardır.
  • Funda çayı tüketildiği zaman açlık hissini azaltır ve kişiye tokluk hissi verme gibi bir yarar sağlar.
  • Yağların kana karışmaması ile bölgesel zayıflama konusunda çok etkili bir çaydır.

Funda Çayı Nasıl Hazırlanmalıdır?

Funda çayı aktarlarda veya hazır olarak marketlerde kolaylıkla bulunabilecek bir çaydır. İlk olarak alınan funda yaprakları kaynayan suya atılmalıdır ve iki, üç dakika kadar daha kaynatarak altı kapatılmalıdır. Yaklaşık on beş dakika kadar demlenince bir su bardağı içilebilir ve günde üç öğün olarak içilebilir.

Funda Çayı Ne Zaman İçilmelidir?

Funda çayı ya da funda suyu yemeklerden yarım saat kadar önce tüketilmeli ve günde iki ya da üç bardak olmak üzere içilmelidir. Eğer funda çayının daha etkili olmasını sağlamak, etkisini arttırmak ve daha kıvamlı bir tat almak istiyor iseniz funda çayının içerisine dilerseniz mate dilerseniz de yeşil çay ekleyebilir, böylece zayıflamanızı hızlandırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git